SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Angelika Knopek, Fot. Piotr Sumara, galeria: Justyna Matjas, 5 October 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Polska wciąż w walce o ćwierćfinał. Ważny mecz w Łodzi

W środę dla polskich kibiców najważniejszym wydarzeniem mistrzostw świata siatkarek będzie mecz naszej reprezentacji z USA w Atlas Arenie w Łodzi. Polki, mimo porażki z Serbią, wciąż mają szansę na awans do kolejnej fazy turnieju.

Plan dnia:

Rotterdam, grupa E: Włochy - Japonia 3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:15)

Włoszki we wtorek wieczorem rozegrały długi i męczący mecz z Brazylią (2:3), ale nie wpłynęło to na ich dyspozycję. Co prawda pierwszego seta z Japonią przegrały, ale w kolejnych były już zdecydowanie lepsze. Tradycyjnie już najwięcej punktów zdobyła Paola Egonu (26).

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Łódź, grupa F: Tajlandia - Niemcy 1:3 (19:25, 22:25, 25:18, 23:25)

Reprezentantki Tajlandii przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane, jednak nie potrafiły przeciwstawić się dużo lepiej dysponowanym Niemkom, które bez większych problemów odniosły zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii kosztowało je to nieco więcej wysiłku, jednak także tym razem okazały się lepsze niż rywalki. W trzeciej odsłonie to wreszcie Tajki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale już w czwartym secie to siatkarki Vitala Heynena potwierdziły swoją dominację, odnosząc kolejne spotkanie w turnieju.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Rotterdam, grupa E: Chiny - Portoryko 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

Portoryko, które straciło już szanse na awans do ćwierćfinału, nie zagroziło Chinom. Od początku faworytki pokazały siłę i zbytnio się nie wysilając wygrały spotkanie, co dało im awans na drugiej miejsce w grupie E. Tradycyjnie już najskuteczniejsza była 22-letnia Yingying Li (15 punktów).

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Godzina 17:30. Łódź, grupa F: Turcja - Kanada

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Łódź, grupa F: Serbia - Dominikana 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

Typowane na faworytki obecne mistrzynie świata z trudnościami weszły w dzisiejsze spotkanie, przez co pierwszą partię na ich korzyść rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi. W drugim secie Serbki zaprezentowały się zdecydowanie lepiej, już na początku udało im się wypracować kilkupunktową przewagę, którą spokojnie utrzymały aż do zakończenia partii. W ostatniej odsłonie gra siatkarek Dominikany kompletnie się załamała, przez co zawodniczki z Bałkanów szybko zakończyły zarówno tego seta, jak i cały mecz.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Rotterdam, grupa E: Belgia - Argentyna 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Godzina 20:30. Łódź, grupa F: Polska - USA

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 1
  • 13
  • 0
  • 1

© Polish Volleyball Federation, 2017