SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Artur Sierzchuła, 11 March 2021

EEVZA U17: Łotwa - Polska 0:3

Reprezentacja Polski U17 mężczyzn zwycięskim meczem z Łotwą zainaugurowała swój udział w Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA w Tbilisi. Polacy wygrali spotkanie 3:0 (25:18, 25:13, 25:19). 

Podopieczni Konrada Copa rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Europy Wschodniej w gruzińskim Tbilisi. Jako pierwsze czekało ich starcie z Łotyszami.

Łotwa – Polska 0:3 (18:25, 13:25, 19:25)

Początek spotkania należał do Polaków, którzy szybko „odskoczyli” rywalom na pięć punktów. Siatkarze z Łotwy z dużą cierpliwością odrabiali jednak straty, aż w końcu zmniejszyli dystans do zaledwie dwóch „oczek” (12:14). Szczęśliwie Biało-Czerwoni szybko ocenili sytuację, podkręcili tempo i dokładność akcji, dzięki czemu znów dominowali na boisku. Ostatecznie z dużą kontrolą wygrali tę odsłonę, robiąc pierwszy krok w stronę zwycięstwa w całym meczu.  

W drugim secie nasi kadrowicze zdobywali punkty seriami, przez co nie pozwalali przeciwnikom na nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu. Wynik 20:9 mówi sam za siebie i dobitnie podkreśla różnice między tymi zespołami. Jeśli mówić o grze w ataku, to ta partia po obu stronach siatki nie stała na najwyższym poziomie, ale z punktu widzenia reprezentacji Polski cieszyć może świetna gra w bloku, która przyniosła 5 bezpośrednich punktów.  

Trzecia odsłona była bardzo podobna do swoich poprzedniczek. Polacy kontrolowali grę, choć w dalszym ciągu nie uniknęli błędów w ofensywie. Mimo wszystko wystarczyło to do zamknięcia spotkania w trzech regularnych setach. Najwięcej punktów w polskim zespole zdobył Mateusz Jańczyk.

Łotwa: Liepins, Aisens, Kokins, Rokjans, Selivanovs, Landzans, Auzins (L) – Apsitis, Klavins, Dimitrijevs

Polska: Chaciński, Szpernalowski, Strycharz, Dróżdż, Przybyłek, Jańczyk, Granieczny (L) – Rajchelt, Nowik, Patecki, Potrykus, Gołębiowski

Statystyki meczowe: Raport_4_mecz_Polska_Lotwa_EEVZA_2021_1.pdf

Najlepsze akcje z udziałem Polaków:

Cały mecz Łotwa - Polska:

W piątek podopieczni Konrada Copa zagrają z Rosją. Początek meczu o 12:00

W EEVZIE U17 startuje łącznie dziewięć drużyn. Bezpośredni awans do mistrzostw Europy w tej samej kategorii wiekowej, które w lipcu zagoszczą w Albanii wywalczy zwycięzca turnieju.

Sponsorem Reprezentacji Polski jest PKN ORLEN.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 13
  • 3
  • 25
  • 1
  • 0

© Polish Volleyball Federation, 2017