SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. CEV, 9 December 2020

LM: PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst 3:0

Bez najmniejszych problemów PGE Skra Bełchatów pokonała belgijski Lindemans Aalst. Drużyna prowadzona przez Mieszka Gogola w trzech setach uporała się rywalami i awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy A tegorocznej Ligi Mistrzów.

Po wczorajszym długim meczu pomiędzy Aalst i Fenerbahce widać było zmęczenie w drużynie z Belgii. PGE Skra wyszła na parkiet w innym składzie, niż poprzedniego dnia i zmotywowana przystąpiła do ataku. Pierwszy set nie pozostawił złudzeń, że bełchatowianie chcą wygrać i zatrzeć wspomnienie porażki z ZAKSą. Na boisku po raz pierwszy w tym sezonie zameldował się Amerykanin Taylor Sander, w pierwszej partii zdobywając cztery punkty. Tyle samo razy punktowali Norbert Huber i Milad Ebadipour, a ich drużyna łatwo wygrała do 16.

W ekipie Lindemans dobrze radził sobie Jakub Rybicki, który był jednym z najlepszych siatkarzy swojego zespołu. Belgowie nie potrafili wytrzymać tempa narzuconego przez Skrę, a Mieszko Gogol do gry w końcówce drugiej partii desygnował zawodników z ławki - Mihajlo Miticia i Sebastiana Adamczyka. 21-letni środkowy poradził sobie całkiem nieźle, prezentując się dobrze w polu zagrywki i pojawił się również w wyjściowym składzie w secie trzecim.

Przebieg ostatniej odsłony był podobny do poprzednich. Wielokrotni mistrzowie Polski od początku grali bardzo pewnie w ataku i obronie, a przeciwnicy nie wykazywali większej woli do walki. Bełchatów budował coraz większą przewagę, a dużo błędów własnych popełniali gracze z Aalst. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Dusan Petković (13 pkt), a tuż za nim uplasował się Norbert Huber punktując 11 razy, przy 75% skuteczności w ataku, stawiając dwa punktowe bloki. Jutro bełchatowianie zagrają z Fenerbahce Stambuł.

PGE SKRA BEŁCHATÓW - LINDEMANS AALST 3:0 (25-16, 25-17, 25-16)

PGE Skra Bełchatów: Sander, Kłos, Ebadipour, Petković, Łomacz, Huber, Piechocki (libero) - Mitić, Adamczyk, Sawicki. Trener: Michał Mieszko Gogol.
Lindemans Aalst: Lecat, D'Heer, Van Hoyweghen, Van De Voorde, Smidl, Rybicki, Verstraete (libero) - Wiltenburg, Van De Velde, Zoppellari, Oprins. Trener: Johan Devoghel.

Statystyki meczowe https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39312&setN=0

  • 4
  • 1
  • 18
  • 0
  • 0

© Polish Volleyball Federation, 2017