SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 13 marca 2017

Turniej Final Four Ligi Mistrzyń 2015 był dotychczas największą siatkarską imprezą jaką gościła Azoty Arena. Pod koniec sierpnia w tej hali zagrają zespoły Czech, Niemiec, Słowacji i Włoch w fazie grupowej EUROVOLLEY Poland 2015, którego jednym z Miast-Gospodarzy będzie Szczecin.

Szczecin jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a miejscem rywalizacji w grupie B będzie Azoty Arena, obiekt doskonale jest już znany krajowym i zagranicznym kibicom.

3-4 kwietnia 2015 roku rozegrano tutaj finałowy turniej Ligi Mistrzyń z udziałem czterech najlepszych klubowych zespołów Europy. W decydującym spotkaniu Eczacibasi VitrA Stambuł  pokonało Unendo Yamamay Busto Arsizio  3:0 (25:22, 25:20, 25:21). W meczu o trzecie miejsce VakifBank Stambuł zwyciężył KPS Chemik Police  3:0 (25:19, 25:21, 25:17).

MVP Finał Fou została Jordan Larson-Burbach (Eczacibasi VitrA Stambuł), a w gronie wyróżnionych znalazły się tak znakomite zawodniczki jak rozgrywająca Maja Ognjenović (KPS Chemik Police), atakująca Valentina Diouf (Unendo Yamamay Busto Arsizio) czy przyjmujące: Bethania De La Cruz De Pena (Eczacibasi VitrA Stambuł).

– Cieszymy się, że ten turniej jest organizowany w Polsce. Tutaj na meczach siatkówki, zawsze jest fantastyczna atmosfera. Będziemy chcieli pokazać jak najlepszą siatkówkę. Już częściowo ją pokazaliśmy, dlatego zagramy w Szczecinie – mówił przed rozpoczęciem rywalizacji Giovanni Caprara, trener Eczacibasi VitrA Stambuł.

Final Four Ligi Mistrzów 2015 zebrał od krajowych i zagranicznych gości wiele podziękowań i gratulacji „za znakomitą organizację i fantastyczną atmosferę na trybunach.”

Od ówczesnego prezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), Andre Meyera oraz dyrektora administracyjnego, Thorstena Andresa Chemik otrzymał list z podziękowaniami za bardzo dobrze przygotowany turniej.

Włodarze europejskiej federacji osobne słowa uznania skierowali do fanów siatkówki, za stworzenie wspaniałej atmosfery na trybunach i za polską gościnność dla wszystkich drużyn.

Na początku kwietnia 2015 roku Szczecin był centralnym punktem na siatkarskiej mapie Polski oraz Europy i to nie tylko z racji trwającego turnieju. W Azoty Arenie prezentowany był puchar za złoty medal FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Stanowisko z trofeum było nieustannie oblegane przez tysiące fanów naszej dyscypliny sportu.

Na przełomie sierpnia i września 2017 roku w Polsce zagości EUROVOLLEY Poland 2017, a jednym z Miast-Gospodarzy będzie Szczecin. W Azoty Arenie zobaczymy mecze grupy B z udziałem tak znakomitych reprezentacji jak Czechy, Niemcy, Słowacja i Włochy.

W opinii wielu fachowców faworytami nie tylko rywalizacji w tej grupie będą siatkarze Włoch i Niemiec. Ci pierwsi są wicemistrzami olimpijskimi z Rio de Janeiro, drudzy brązowymi medalistami FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

- Cieszę się, że mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce – mówi rozgrywający Niemiec i Jastrzębskiego Węgla Lukas Kampa. – W waszym kraju zawsze nam dobrze grało się. Grupę mamy dobrą. Poziom rywali jest wysoki, ale w takim turnieju jak kontynentalny czempionat słabych już nie ma. Naszym celem będzie oczywiście wyjście z grupy.