SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 7 marca 2017

Szczecin jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a miejscem rywalizacji w grupie B będzie Azoty Arena, doskonale już znana krajowym i zagranicznym kibicom.

- Azoty Arena przeszła próbę w dużych międzynarodowych imprezach sportowych z turniejem Final Four Ligi Mistrzyń w siatkówce kobiet – mówi dyrektor zarządzający Chemika Police, Radosław Anioł – W tej hali nasz klub rozgrywa swoje mecze w europejskich pucharach i organizacja imprez była zawsze wysoko oceniana przez supervisorów. Nie mam wątpliwości, że obiekt sprawdził się.

Na potwierdzenie tych słów można przytoczyć list jaki otrzymał Chemik Police w którym ówczesny prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), Andre Meyer oraz dyrektor administracyjny, Thorsten Andres dziękują za bardzo dobrze przygotowany Final Four Ligi Mistrzyń.

Włodarze europejskiej federacji osobne słowa uznania skierowali do fanów siatkówki, za stworzenie wspaniałej atmosfery na trybunach i za polską gościnność dla wszystkich drużyn.

Turniej rozegrany został 4-5 kwietnia 2015 roku w Szczecinie z udziałem czterech czołowych klubów Europy - Eczacibasi VitrA Stambuł, Unendo Yamamay Busto Arsizio, VakifBanku Stambuł i Chemika Police.

Na przełomie sierpnia i września 2017 roku w Polsce zagości EUROVOLLEY Poland 2017, a jednym z Miast-Gospodarzy będzie Szczecin. W Azoty Arenie zobaczymy mecze grupy B z udziałem tak znakomitych reprezentacji jak Czechy, Niemcy, Słowacja i Włochy.

- Hala Azoty Arena jest na pewno nowoczesna, gra się tutaj bardzo dobrze i czujemy się w niej świetnie. Tradycje siatkówki w Szczecinie są bardzo bogate. My staramy się jak możemy, żeby do nich nawiązać. Pokonaliśmy w tym sezonie u siebie m.in. LOTOS Trefl Gdańsk – mówi Michał Mieszko Gogol, trener beniaminka PlusLigi Espadonu Szczecin. Szczeciński szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że Szczecin jako Miasto-Gospodarz wywiąże się ze swojej znakomicie, a w składach zespołów grających w Azoty Arenie „jest pełno gwiazd, gwarantujących wysoki poziom sportowy oraz duże emocje.”

Położona na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została otwarta od 1 sierpnia 2014 roku. 15 stycznia 2015 roku została wypełniona do ostatniego miejsca. Mecz fazy grupowej Chemik Police – Dynamo Kazań 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22) obejrzało 5055 widzów, którzy zobaczyli w akcji m.in. Jakatierinę Gamową, Marię Borodakową, Antonellę Del Core z jednej strony oraz Małgorzatę Glinkę-Mogentale, Maję Ognjenović i Mariolę Zenik z drugiej.

W Azoty Arenie można rozgrywać imprezy sportowe w wielu innych dyscyplinach sportowych m.in. badmintonie, gimnastyce sportowej, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, tenisie stołowym, sportach walki, szermierce. Obiekt jest przystosowany również do organizowania spektakli teatralnych i kinowych, koncertów, wystaw i konferencji.

AZOTY ARENA W LICZBACH:

Powierzchnia terenu:

102 350 m2

Powierzchnia użytkowa

25 361 m2

Teren zielony

27 000 m2

Parking

598 miejsc

Pojemność

5 055 miejsc

Sale konferencyjne

na 450 osób

Loże VIP

14 lóż

Restauracja

na 130 osób