SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 22 lutego 2017

Kanada została czwartym uczestnikiem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Poza podopiecznymi trenera Stephane Antigi w TAURON Arena Kraków 11-13 sierpnia zagrają zespoły Francji, Rosji i Polski.

Kanada została czwartym uczestnikiem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Poza podopiecznymi trenera Stephane Antigi w TAURON Arena Kraków 11-13 sierpnia zagrają zespoły Francji, Rosji i Polski. Tym samym, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB (Polska - 2, Rosja - 5, Kanada - 8, Francja - 9), a to sytuacja bez precedensu.

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w PlusLidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki nowemu selekcjonerowi ekipy spod znaku Klonowego Liścia. Od niedawna jest nim Francuz Stephane Antiga, który doprowadził biało-czerwonych do złotego medalu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. Są to: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters, czy Jason DeRocco.

- Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w Memoriale. Z nową werwą i z nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką - mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Cezary Mróz. Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w czwartej edycji, w 2006 roku, kiedy to mecze turnieju rozgrywane była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów na ten turniej, który dla siatkarzy Francji, Rosji i Polski będzie ostatnim sprawdzianem formy przed EUROVOLLEY Poland 2017.