SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

nto.pl/JU, 4 lutego 2017

Paweł Zatorski, reprezentacyjny libero oraz Ferdinado De Giorgi, trener kadry narodowej mężczyzn zwyciężyli w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej na najlepszego sportowca i trenera roku 2016 na Opolszczyźnie. Laureaci reprezentują barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Paweł Zatorski, reprezentacyjny libero oraz Ferdinado De Giorgi, trener kadry narodowej mężczyzn zwyciężyli w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej na najlepszego sportowca i trenera roku 2016 na Opolszczyźnie. Laureaci reprezentują barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzyńska siatkówka od lat jest w krajowej czołówce, przez kilka sezonów także w europejskiej, dostarcza tytułów, pucharów i reprezentantów Polski. Odzwierciedlenie miało to także w 49-letniej historii plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej. Tytułu dla sportowców roku odbierali wszak choćby Paweł Papke, Bartosz Kurek, Michał Ruciak i Paweł Zagumny, a najlepszymi trenerami byli Waldemar Wspaniały i Krzysztof Stelmach. Przedstawiciele siatkówki niemal co roku są w gronie nominowanych, a potem na eksponowanych miejscach.

Rok 2016 był kolejnym pięknym jaki ZAKSA zapisała w historii i jednocześnie wyjątkowym. Po 13 latach zespół odzyskał mistrzostwo Polski (sięgał po nie w przeszłości pięć razy w latach 1998-2003, w tym cztery razy z rzędu), rozpoczął zwycięski jak się okazało marsz po Puchar Polski i doskonale spisywał się w Lidze Mistrzów (ma już pewny awans do najlepszej „12”). Sukcesy w olimpijskiej i niezwykle popularnej dyscyplinie musiały dać efekt. Choć siatkówka to gra zespołowa i jeden zawodnik sam nic nie osiągnie, to znamienita kapituła plebiscytu nominowała jako przedstawiciela ZAKSY w kategorii „Sportowiec Roku 2016” Pawła Zatorskiego i to on sięgnął po zwycięstwo, wyprzedzając sztangistę Arkadiusza Michalskiego z Budowlanych Opole i szczypiornistę Adama Malchera z Gwardii Opole.

Zatorski to od lat czołowy polski siatkarz, jeden z najlepszych fachowców na pozycji libero na świecie, laureat „obrony roku” międzynarodowej federacji siatkarskiej. To kapitan i jedna z najważniejszych postaci w kadrze mistrzów Polski – ZAKSY. Na boisku odpowiada za jakość przyjęcia oraz obron, a robi to na tyle skutecznie, że jego koledzy z boiska mogą swobodnie kontrować rywali. Miał wielki wkład w zeszłoroczne sukcesy klubu z Kędzierzyna-Koźla, a w reprezentacji Polski pozycja „Zatora” jest niepodważalna. Wraz z kolegami z kadry wywalczył awans do turnieju olimpijskiego, a w Rio De Janeiro dotarli do ćwierćfinałów. W ślad za Zatorskim poszedł sukces jego klubowego trenera Ferdinando De Giorgi. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Liga Mistrzów, efektowna i mądra gra ZAKSY, a przede wszystkim osobowość sprawiły, że Włoch objął reprezentację Polski, a to najlepsza rekomendacja. Z nią niejako zgodziła się kapituła i De Giorgi otrzymał tytuł „Trenera Roku 2016” na Opolszczyźnie, wyprzedzając tak jak Zatorski reprezentanta podnoszenia ciężarów i piłki ręcznej, czyli Ryszarda Szewczyka (Budowlani Opole) i Rafała Kuptela (Gwardia Opole).

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/sportowiec-roku/a/sportowiec-i-trener-2016-zatorski-i-de-giorgi-triumfuja,11760059/

Laureatom życzymy, by podobne wyróżnienie spotkało ich za rok 2017 w plebiscycie na najlepszego sportowca i trenera tak na Opolszczyźnie, jak i w wymiarze ogólnopolskim.