SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 16 listopada 2016

- Zagramy z bardzo interesującymi rywalami. Jeżeli chce się zdobywać medale, to każde losowanie musi być dobre - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

- Zagramy z bardzo interesującymi rywalami. Jeżeli chce się zdobywać medale, to każde losowanie musi być dobre - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. We wtorek w Krakowie odbyła się Gala Losowania grup EUROVOLLEY POLAND 2017. Biało-czerwoni zagrają w Gdańsku z Estonią, Finlandią i Serbią.

- Na pewno Serbia jest w tej chwili jednym z najsilniejszym zespołów w Europie. Wygraliśmy z  nimi na Stadionie Narodowym na inaugurację mistrzostw świata w 2014 roku. Dlaczego więc nie mielibyśmy zwyciężyć w przyszłym roku. Finowie i Estończycy są odpowiednimi przeciwnikami na fazę grupową - powiedział Włodzimierz Sadalski.

Mistrz olimpijski i świata zdradził, że przed Galą Losowania przedstawiciele fińskiej delegacji powiedzieli mu, że chcieliby zagrać w Gdańsku. - Pod tym względem więc los okazał się dla nich łaskawy. Strona fińska zapowiada, że do Polski przyjedzie ze trzy tysiące kibiców - powiedział.

Przypomniał on, że występujący obecnie w polskich klubach zawodnicy z Estonii radzą sobie bardzo dobrze. Trenerem reprezentacji tego kraju jest Rumun Gheorghe Cretu, który prowadzi zespół PlusLigi Cuprum Lubin. Wcześniej pracował w Olsztynie. - Zna więc bardzo dobrze naszych zawodników - zauważył Włodzimierz Sadalski.

Jego zdaniem  w pozostałych grupach układ jest również interesujący i już na tym etapie zanosi się na ciekawe gry.

- Na pewno nie zabraknie emocji w meczu Czech i Słowacji. Mocna jest grupa z Rosją, Bułgarią i Słowenią. Pamiętajmy, że po igrzyskach drużyny wchodzą w nowy cykl. Niektórzy zawodnicy pokończą kariery, trenerzy postawią na młodych
- zakończył Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w PZPS.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52