SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, FG, 15 listopada 2016

Dziś w zabytkowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się Gala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017.

Dziś w zabytkowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się Gala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017. W uroczystości weźmie udział prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Aleksandar Boricić, szefowie krajowych federacji, przedstawiciele świata polityki, kultury i sportu.

We wtorkowy wieczór dowiemy się z kim biało-czerwoni oraz pozostałe piętnaście reprezentacji narodowych zmierzy się w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu w Polsce.

- Męska siatkówka w Europie jest bardzo silna, tutaj mamy najwięcej mocnych drużyn ze wszystkich kontynentów. Drużyny z tej części świata odnosiły wiele sukcesów i pod tym względem z nami mogą się równać Brazylijczycy i Amerykanie – powiedział mistrz olimpijski i świata Marek Karbarz, który również wybiera się do Krakowa na Galę Losowania.

Marek Karbarz przypomniał, że spośród uczestników EUROVOLLY POLAND 2017 są cztery ekipy, które sięgały po mistrzostwo olimpijskie – Rosja (trzykrotnie jako ZSRR), Holandia, Polska oraz Serbia, choć ten tytuł zdobyła jako Jugosławia. Lista sukcesów uczestników przyszłorocznego czempionatu jest bardzo długa.

Mistrz olimpijski i świata dodał, że „losowanie grup EUROVOLLEY POLAND 2017 jest częścią turnieju.” – Dziś w sławnym krakowskim teatrze dowiemy się kto z kim i kiedy. Poznamy drabinkę czempionatu, będziemy mogli robić wstępne analizy. Na pewno przeżyjemy pierwsze emocje – powiedział Marek Karbarz.

Jego zdaniem o sukces organizacyjny nie powinniśmy się martwić. – Byliśmy gospodarzami wielu ważnych imprez siatkarskich, za każdym razem nas chwalono i nie mam wątpliwości, że tak będzie teraz. Sportowo Polska ma ogromny potencjał dlatego stać nas na powtórzenie wyniku z 2014 roku, kiedy zostaliśmy mistrzami świata. Męska reprezentacja będzie miała nowego trenera i nie mam wątpliwości, że dobrze przygotuje on narodowy zespół do mistrzostw Europy – zakończył Marek Karbarz.

Ceremonia losowania rozpocznie się o godzinie 20.30, a transmisję będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News. Już od godziny 20.00 możliwe scenariusze analizować redaktor Krzysztof Wanio i zaproszeni goście, byli reprezentanci Polski i eksperci Polsatu Sport: Wojciech Drzyzga, Ireneusz Mazur, Ryszard Bosek, Tomasz Wójtowicz, Maciej Jarosz, Łukasz Kadziewicz i Krzysztof Ignaczak.

W EUROVOLLEY POLAND 2017 obok gospodarz udział wezmą reprezentacje Belgii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Włoch oraz Turcji.

Gospodarzom mistrzostw przysługuje prawo przydzielenia po jednej drużynie do każdej z czterech grup. Do nich zostaną następnie dolosowane drużyny z trzech kolejnych koszyków, ułożonych według rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (ranking z 22 sierpnia 2016 r.). Według przepisów CEV, w tej samej grupie nie mogą znaleźć się jednocześnie drużyny, które walczyły ze sobą w finałowym meczu poprzednich mistrzostw Europy. W tym przypadku będą to aktualni złoci i srebrni medaliści ME – Francja i Słowenia. Na końcu losowania dowiemy się, w których miastach zagrają poszczególne grupy.

Gali losowania towarzyszyć będzie prezentacja Miast-Gospodarzy – Gdańska, Szczecina, Gdańska, Katowic i Krakowa – a także program artystyczny, w tym występ grupy Art Color Ballet. Cugowscy, Red Lips i chór Sound’n’Grace zadbają o oprawę muzyczną widowiska. Zapraszamy do oglądania wydarzenia, które zapowie i da przedsmak najważniejszej siatkarskiej imprezy przyszłego roku.