SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MS, JK, 18 sierpnia 2016

Rio de Janeiro, Brazylia: Polska przegrała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych 3:0 w ćwierćfinałowym spotkaniu turnieju olimpijskiego. Zdaniem kapitana naszej reprezentacji, Michała Kubiaka drużyna Johna Sperawa ma wystarczające atuty, by sięgnąć po olimpijskie złoto.

Rio de Janeiro, Brazylia: Polska przegrała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych 3:0 w ćwierćfinałowym spotkaniu turnieju olimpijskiego. Zdaniem kapitana naszej reprezentacji, Michała Kubiaka drużyna Johna Sperawa ma wystarczające atuty, by sięgnąć po olimpijskie złoto.

David Lee (kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych): Polska to wspaniały zespół, to jak przebiegł ten ćwierćfinał trochę nas zaskoczyło, bo uważaliśmy, że to najtrudniejszy z ćwierćfinałowych meczów. Jestem niesamowicie dumny z naszej gry i z tego, że wygraliśmy ten ćwierćfinał z linii serwisowej, bo dzięki naszej zagrywce Polska miała tylko kilka okazji, aby zaprezentować swoją grę ofensywną i to było kluczowe.

John Speraw (trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych): Myślę, że nikt się nie spodziewał, że w meczu przeciwko Polsce, która gra tak dobrze, wygramy 3:0, to jest dla nas znaczący sukces. Zademonstrowaliśmy niesamowitą zagrywkę, która dała nam wiele możliwości do zdobycia punktów. Walczyliśmy pełni energii, co szczególnie było widać w drugim secie. Zawodnicy nabierają coraz więcej pewności siebie i to według mnie czyni różnicę w odniesieniu do pierwszych meczów na tym turnieju, są pełni energii i woli walki i jesteśmy tylko o krok od tego by zdobyć tutaj medal.

Aaron Russell (przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych): To wspaniałe uczucie znaleźć się w półfinale igrzysk olimpijskich i nadal wszystko przed nami. Jeszcze nie wiemy, kto będzie naszym przeciwnikiem, ale na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Zawsze możemy poprawić naszą grę, ale teraz cieszymy się ze zwycięstwa. Osobiście zagrałem dobry mecz, ale koledzy mi bardzo pomogli.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): Gratulacje dla zespołu Stanów Zjednoczonych, zagrali dzisiaj o wiele lepiej niż my. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, bo chcieliśmy awansować do półfinałów, ale jest jak jest i nic na to już nie poradzimy. Życzę powodzenia Amerykanom w  półfinale i finale, bo uważam, że są wystarczająco mocnym zespołem, aby wygrać ten turniej.

Mateusz Mika (przyjmujący reprezentacji Polski): Zagraliśmy słabiej niż Amerykanie. Ciężko coś powiedzieć o tym spotkaniu. Na pewno woli walki nam nie brakowało.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): Gratulacje dla drużyny Stanów Zjednoczonych, która zagrała świetny mecz i prezentowała się znacznielepiej niż my, szczególnie w zagrywce. Mieliśmy swoje szanse, które były bardzo ważne, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Amerykanie byli o bardziej efektywni, a my popełnialiśmy znacznie więcej błędów. USA to doświadczony zespół, który dobrze bronił blokiem. Przegrana 3:0 to bardzo bolesna porażka, mieliśmy wysokie oczekiwania, ale wiedzieliśmy, że będzie ciężko.