SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JK, 4 sierpnia 2016

Sylwetki siatkarzy reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn - część pierwsza:

Sylwetki siatkarzy reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn - część pierwsza:


Bartosz BednorzBARTOSZ BEDNORZ

Urodzony 25.07.1994 w Zabrzu

Wzrost: 201 cm
Zasięg w ataku: 350 cm
Zasięg w bloku: 325 cm
Pozycja na boisku: przyjmujący
Sukcesy reprezentacyjne:

2015 – brązowy medal Ligi Europejskiej

Najmłodszy reprezentant w drużynie Stephana Antigi. Do kadry wdarł się nie tyle przebojem, co ciężka pracą. Już z zeszłym roku był powołany do reprezentacji seniorów, jednak na boisku pojawiał się bardzo rzadko. Po kilku spotkaniach przeszedł do kadry B, z którą wywalczył brązowy medal w Lidze Europejskiej.

- Bardzo się cieszę, że mogłem trenować w zespole Stephana Antigi i mogłem uczyć się od najlepszych. Dużo wyciągnąłem ze wspólnych treningów. W kadrze Andrzeja Kowala dostałem to, czego najbardziej potrzebowałem, czyli grania. Staram się to wykorzystywać, choć wiem, że czasami nie jest tak, jakbym tego chciał. Jednak to granie da mi na pewno więcej niż samo trenowanie - mówił w 2015 roku podczas spotkań Ligi Europejskiej. Dobrą grę kontynuował w sezonie 2015/2016 w ASZ Olsztyn, trzykrotnie zdobywając statuetkę MVP meczu. Teraz spełnia swoje największe marzenie - jedzie na igrzyska olimpijskie i ma szansę razem z zespołem zdobyć medal. ­

- Wszyscy oczekują, że wrócimy ze złotym medalem. My też postawiliśmy sobie taki cel i po to lecimy do Rio de Janeiro - zapowiada Bartosz Bednorz.

 

 

Mateusz BieniekMATEUSZ BIENIEK

Urodzony 05.04.1994 w Blachowni
Wzrost: 210 cm
Zasięg w ataku: 351 cm
Zasięg w bloku: 329 cm
Pozycja na boisku: środkowy
Sukcesy reprezentacyjne:

2015 – brązowy medal Pucharu Świata

O takim debiucie w reprezentacji Polski marzy każdy siatkarz. Wejść na boisko i zagrać świetne spotkanie. Przy okazji dostać nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Taki początek kariery w seniorskiej kadrze miał Mateusz Bieniek przeciwko mistrzom olimpijskim Rosjanom w Lidze Światowej w 2015 roku. - Byłem zaskoczony powołaniem, choć podejrzewałem, że mogę znaleźć się w składzie, że dostanę od trenera szansę. Na treningach dużo ze mną rozmawiał, podpowiadał. Miałem cichą nadzieję, że będę w czternastce, ale nie podejrzewałem, że wyjdę w szóstce na boisko - mówił po spotkaniu młody środkowy. Miał sto procent skuteczności w ataku, zdobył cztery punkty blokiem i zaserwował trzy asy.

Wtedy jego obecność w kadrze była wielkim zaskoczeniem dla kibiców, ale nie dla trenerów.  Stephane Antiga i Philippe Blain w młodym zawodniku widzieli mocny punkt na środku siatki. Kolejne spotkania pokazały, że dokonali dobrego wyboru. Mateusz grał coraz lepiej i pewniej. Zagrywką „niszczył” rywali i wielokrotnie ratował zespół od przegranej. Dziś nikt nie potrafi sobie wyobrazić zespołu bez Mateusza Bieńka.

 

Rafał BuszekRAFAŁ BUSZEK

Urodzony  18.04.1987 w Dębicy

Wzrost: 195  cm
Zasięg w ataku: 348 cm
Zasięg w bloku: 327 cm
Pozycja na boisku: przyjmujący
Sukcesy reprezentacyjne:

2015 – brązowy medal Pucharu Świata

2014 – złoty medal mistrzostw świata

- Ani trochę nie jestem zaskoczony jego świetną grą. W barwach AZS Olsztyn rozegrał chyba najlepszy sezon ligowy, był motorem napędowym drużyny. To jest kompletny gracz - tak o Rafale Buszku mówił w 2014 roku jego klubowy trener Krzysztof Stelmach.

Takiego zawodnika z pewnością szukał Stephane Antiga, kiedy obejmował reprezentację Polski. Postawił na Rafała Buszka i ani razu się nie zawiódł. To najbardziej pracowity człowiek w reprezentacji Polski. Ma ogromny talent, taki o jakim marzy wielu zawodników. Właśnie trwa jego „pięć minut”. Dość długo, bo od wspomnianego 2014 roku, kiedy to otrzymał powołanie do kadry. Podczas mistrzostw świata, które rozgrywane były w Polsce rzadko pojawiał się na boisku, ponieważ trener częściej stawiał na Michała Kubiaka jako zmiennika. Kiedy jednak dostał już szansę gry, imponował spokojem w przyjęciu i pewną ręką na ataku. W kolejnym roku, podczas Pucharu Świata w Japonii w 2015 roku, był numerem jeden w przyjęciu, zastępując w szóstce Mateusza Mikę. Jego zagrywki utrudniały przyjęcie rywalom, a on sam zdobywał punkty mocnymi atakami. Kibice mówią on nim „as w rękawie Stephana Antigi” i są przekonani, że w Rio de Janeiro  po raz kolejny pokaże, że warto na niego stawiać.

 

Fabian DrzyzgaFABIAN DRZYZGA
Urodzony 03.01.1990 w Bordeaux
Wzrost: 196 cm
Zasięg w ataku: 335 cm
Zasięg w bloku: 325 cm
Pozycja na boisku: rozgrywający

Sukcesy reprezentacyjne:

2015 – brązowy medal Pucharu Świata

2014 – złoty medal mistrzostw świata

2011 – brązowy medal mistrzostw Europy

To w nim wielu ekspertów upatruje następcę Pawła Zagumnego. Niezwykle ambitny i pracowity, długo musiał mierzyć się z legendą ojca Wojciecha Drzyzgi. Jednak sukcesy zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, jaką od najmłodszych lat wkładał w każdy trening i mecz.

Do reprezentacji Polski trafił w 2010 roku jako 20-latek. Początek jego kariery był taki sam jak innych młodych zawodników - ciężko pracował na treningach, mecze spędzał w kwadracie i uczył się od najlepszych. Długo czekał na swoją szansę gry. Tę otrzymał od Stephana Antigi, który pozwolił młodemu poprowadzić mecze biało-czerwonych podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce w 2014 roku. Z tej roli wywiązał się doskonale. Niewielu wierzyło w to, że tak młody rozgrywający potrafi unieść ciężar tak ważnego turnieju. Fabian Drzyzga świetnie wywiązał się z powierzonej mu roli. Doskonale współpracował ze wszystkimi zawodnikami na boisku, w każdym meczu kreował innego lidera. Efekt znają wszyscy. Po czterdziestu latach Polska ponownie została mistrzem świata. Kiedy po niezwykle udanych mistrzostwach Paweł Zagumny zakończył karierę reprezentacyjną, Fabian Drzyzga przejął pałeczkę pierwszego rozgrywającego reprezentacji. Chociaż początek tego sezonu spędził na rehabilitacji i powrocie do formy, w Rio de Janeiro z pewnością będzie gotowy do walki. Czy jako pierwszy rozgrywający czy drugi to nie ma znaczenia. Najważniejszy jest cel, jaki przyświeca Fabianowi i całej drużynie – złoty medal igrzysk olimpijskich.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52