SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

fundacjawagnera.pl/JU, 10 marca 2016

To już pewne! XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w tym roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków!

To już pewne! XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w tym roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków!

Władze Krakowa podpisały umowę na organizację imprezy z prezesem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Jerzym Mrozem. Podczas konferencji prasowej pojawiło się również sporo informacji dotyczących biletów. Będą one w wyjątkowo przystępnych cenach: od 40 do 140 złotych za cały dzień (dwa mecze). Sprzedaż rusza w przyszłym tygodniu na portalu www.Abilet.pl. Co ciekawe - każdy kibic, będzie miał wpływ na to, jak wejściówka będzie wyglądała. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji w tym roku, aby zobaczyć naszą reprezentację w Polsce. Odbędzie się w dniach 17-19 maja z udziałem reprezentacji: Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu:

– Kraków w nowy rok wszedł z hasłem "Królujemy w sporcie". Gościmy wielką siatkówkę - jest to ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Nasi Mistrzowie odlecą po Memoriale z Krakowa do Japonii. Wierzymy, że ten i przyszły rok będzie bogaty w siatkarskie emocje w Krakowie.

Jerzy Mróz – Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera:

– W Polskim Związku Piłki Siatkowej poproszono mnie, aby zorganizować naszej kadrze 20 maja o 10:00 pożegnanie naszej kadry, która odleci wówczas do Tokio. Bardzo bym chciał, żeby pojawiło się jak najwięcej kibiców i abyśmy tłumnie pożegnali naszych Mistrzów Świata.

Wracamy do Krakowa, bo Kraków sportem stoi. Macie najpiękniejszą halę w Europie, jeśli nie na świecie.  Rozmawiałem też z naszą gwiazdą - Margaret - która wystąpi ostatniego dnia tegorocznego Memoriału. To przecież ona debiutowała dwa lata temu podczas Memoriału w siatkarskim świecie i przyniosła naszym siatkarzom szczęście, bo przecież zdobyli Mistrzostwo Świata.

Grzegorz Wagner – Dyrektor SMS Szczyrk, syn Huberta Wagnera:

– Cieszę się, że kolejny raz Memoriał trafił do Krakowa. Cieszę się też, że umowa z Jurkiem Mrozem nadal jest aktualna. Na początku powiedziałem: "zgadzam się na Memoriał, ale pod warunkiem, że będzie na najwyższym poziomie". Z roku na rok jest jeszcze lepiej. Myślę, że to jedyny turniej, który utrzymał swoją formułę i wierzę, że będzie tak zawsze.

Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:

– Mam nadzieję, że będzie to Memoriał równie udany, co dwa lata temu. Wszystko wyszło znakomicie. Bardzo się cieszę, że wracamy z tą imprezą do Krakowa. Po Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, teraz - królować będzie siatkówka. Dowiedliśmy, że nasza hala jest najpiękniejsza i najlepsza. Zapraszam i mam nadzieję, że po turnieju będziemy mogli powiedzieć, że Kraków jest szczęśliwy, a następnym wydarzeniem będzie awans naszych siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich.

Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

– W tym roku stosunkowo rzadko możemy oglądać Mistrzów Świata w Polsce. Dlatego tym bardziej zapraszam do udziału w XIV Memoriale. Jak zawsze Fundacja Huberta Jerzego Wagnera doskonale przygotowuje ten 3-dniowy spektakl. Co roku w Krakowie odbywają się najważniejsze siatkarskie wydarzenia. Hala jest pełna fajnych, głośnych kibiców. Którzy kulturalnie i głośno dopingują. Naszym zawodnikom – wiem to od nich – znakomicie gra się w TAURON Arenie Kraków. Pomoc kibiców jest bardzo potrzebna. Ta mała częstotliwość grania powinna zmotywować fanów, aby wzięli udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy memoriału polecają również turniejowy profil na Facebooku (Memoriał Huberta Jerzego Wagnera) oraz konto na Twitterze (@memorialwagnera). Oficjalny hashtag imprezy to #memorialWagnera2016