SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Marendziak – Oficer Prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Szczecini, 17 maja 2017

Piotr Krzystek – Prezydent Szczecina na 100 dni przed EUROVOLLEY POLAND 2017

 

Dwa lata temu Azoty Arena w Szczecinie zadebiutowała na międzynarodowej arenie turniejem Final Four Ligi Mistrzyń. Już w tym roku będzie Miastem-Gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017. Przyjemności gry w Szczecinie dostąpią reprezentacje: Czech, Niemiec, Słowacji i Włoch.

pzps.pl/eurovolley2017.com: Szczecin gospodarzem EUROVOLLEY POLAND 2017 – co to oznacza dla miasta i samego prezydenta?

Piotr Krzystek – Prezydent Szczecina: To dla miasta duża promocja i ogromne wyróżnienie. Będzie to najwyższa rangą sportowa impreza w Szczecinie. Siatkówka cieszy się u nas dużą popularnością. Jestem więc przekonany, że trybuny szczelnie wypełnią się kibicami, a atmosfera siatkarskiego święta będzie odczuwalna w całym mieście.

Jakie podejście ma miasto do dyscypliny sportowej w Polsce określanej nierzadko jako narodową?

Od początku powstania Azoty Areny do Szczecina wróciła wielka siatkówka. Najpierw za sprawą żeńskiego Chemika Police, który swoje mecze rozgrywa u nas, a następnie za sprawą Espadonu Szczecin, który zakończył właśnie pierwszy sezon w siatkarskiej elicie. Myślę, że dzięki tym dwóm drużynom zwiększyły się nasze szanse na organizacje Mistrzostw Europy w siatkówce. Kibice byli z tej decyzji bardzo zadowoleni.

Siatkarskie mistrzostwa Europy to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Ale przecież Szczecin ma doświadczenia w organizacji wielkich imprez, więc podchodzi do wydarzenia raczej spokojnie?

Oczywiście. Dość powiedzieć, że zaledwie kilkanaście dni wcześniej odbędzie się finał zlotu żaglowców The Tall Ships Races 2017. Przez teren ostatniej takiej imprezy przewinęło się 2 miliony osób i daliśmy radę. Teraz też na pewno damy. Ale oczywiście organizacja mistrzostw to jednak trochę inne wydarzenie niż wielka impreza plenerowa. Na pewno sporo się nauczymy.

Co skłoniło miasto do walki o przyznanie tytułu Miasta-Gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017?

Na bieżąco przyglądamy się imprezom, które odbywają się w naszym kraju albo mają szansę się pojawić. Szczecin jest organizatorem wielu sportowych imprez mniejszej i większej rangi. Brakowało jednak wisienki na torcie. Siatkarskie mistrzostwa Europy właśnie taką będą.

Sierpień będzie miesiącem wyjątkowym dla Szczecina. Takiego natłoku wielkich wydarzeń w tak krótkim czasie jeszcze tutaj nie przeżywaliśmy?

To prawda. Zlot Żaglowców i towarzyszące mu koncerty, festiwal fajerwerków Pyromagic, siatkarskie Euro, rajd Baja Poland. Zdecydowanie będzie się działo.

Za które reprezentacje Pan Prezydent będzie trzymał w Szczecinie kciuki? Za Włochów, Niemców, Słowaków czy może Czechów?

Trzymam kciuki za wielkie emocje. To, która drużyna okaże się najlepsza ma drugorzędne znaczenie. Oczywiście chciałoby się by drużyna grająca w Szczecinie później zaszła jak najdalej. I takiej drużynie będę kibicował.

Rozumiemy, że mimo natłoku zajęć – czas pod koniec sierpnia zarezerwowany? Tak by gospodarz miasta pojawił się na trybunach?

Obowiązkowo. Szanowni Państwo, zapraszam do Szczecina. Miasta, które Was zaskoczy ale nie przytłoczy. Sierpień będzie wyjątkowo bogaty w różnego rodzaju wydarzenia, więc warto zaplanować tu dłuższy pobyt. Do zobaczenia!

Bilety na EUROVOLLEY POLAND 2017: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/