SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/foto: Piotr Sumara, 30 czerwca 2014

Płock był gospodarzem nie tylko meczów Ligi Europejskiej z udziałem naszych reprezentacji, ale także tradycyjnej, corocznej konferencji licencyjnej dla pierwszych i drugich trenerów ORLEN Ligi i I ligi kobiet.

Płock był gospodarzem nie tylko meczów Ligi Europejskiej z udziałem naszych reprezentacji, ale także tradycyjnej, corocznej konferencji licencyjnej dla pierwszych i drugich trenerów ORLEN Ligi i I ligi kobiet.

 

Konferencje są jednym z elementów podnoszenia kwalifikacji szkoleniowców pracujących na szczeblu centralnym rozgrywek i forum wymiany doświadczeń oraz oceny trendów we współczesnej siatkówce.

Tradycyjnie merytoryczny program konferencji przygotował Alojzy Świderek – Szef Działu Kwalifikacji Trenerskich, Dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki.

Program zajęć obejmował wiele zagadnień niezbędnych w pracy trenerskiej na najwyższych szczeblach rozgrywek.

Doktor nauk medycznych, Pan Grzegorz Adamczyk z Centrum Medycznego Gamma – w swojej prezentacji zajął się znaczeniem treningu sensomotorycznego w profilaktyce kontuzji w piłce siatkowej oraz kwestiami leczenie dwóch najczęstszych kontuzji w siatkówce: skręcenia stawów skokowych i zmian przeciążeniowych stawów kolanowych.

Tomasz Wasilkowski z Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza – zaprezentował najciekawsze trendy wypracowane w żeńskiej siatkówce w Stanach Zjednoczonych

Statystycy reprezentacji Polski Kobiet, Panowie Jakub Głuszak i Iwo Wagner zaprezentowali analizę gry rozgrywającej przy użyciu programu Data Volley.

Wiesław Popik, drugi trener kadry narodowej omówił system gry Reprezentacji Polski Kobiet w sezonie 2014.

Alojzy Świderek – Dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki przedstawił założenia do systemu kształcenia i weryfikacji przygotowania zawodowego trenerów PZPS.

Ryszard Litwin z klubu Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS zaprezentował propozycję programu przygotowania fizycznego zespołu siatkarek.

Mirosław Cygan, trener przygotowania fizycznego kadry narodowej kobiet zajął się w swoim wystąpieniu kwestią rozgrzewki przedmeczowej

Doktor Paweł Wiśniewski z Instytutu Analiz Genetycznych INAGEN przedstawił analizę „Badania genetyczne. Wsparcie procesu rekrutacji i szkolenia”.

Kolejne konferencje licencyjne odbędą się z udziałem szkoleniowców PlusLigi i I ligi mężczyzn oraz trenerów II lig.