SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. fivb.com, 31 maja 2022

Wilfredo Leon nie zagra w Lidze Narodów

Wilfredo Leon ogłosił, że z powodu kontuzji nie zagra w Lidze Narodów, a występ w mistrzostwach świata stoi pod znakiem zapytania. 

Od kilku tygodni pojawiły się pogłoski o problemach ze zdrowiem reprezentanta Polski. 28-letni Leon został powołany do reprezentacji Polski na rozpoczynające się w przyszłym tygodniu rozgrywki Ligi Narodów, lecz na razie nie dotarł na zgrupowanie. I nie przyjedzie, ponieważ musi przejść operację, o czym poinformował na Instagramie. 

"Jak pewnie wiecie, przez ostatnie trzy miesiące zmagałem się z bólem tuż pod moim lewym kolanem. Po konsultacji ze specjalistami ze Szwecji, Polski oraz Włoch stało się jasne, że będę potrzebować operacji. Jest ona zaplanowana na przyszły tydzień, a czas rehabilitacji wynosi od półtora do trzech miesięcy. Z powodu zabiegu jestem zmuszony opuścić rozgrywki Ligi Narodów, a mój występ w tegorocznych Mistrzostwach Świata stoi pod dużym znakiem zapytania. To dla mnie bardzo ciężki moment, ponieważ zawsze robię wszystko co w mojej mocy, by unikać urazów. Wiem, że gdybym teraz wrócił do treningów z reprezentacją, byłoby to niezwykle bolesne, a także zbyt ryzykowne dla rozwoju mojej kariery. Wierzę, że wrócę silniejszy i będę gotowy do walki o trofea w nadchodzących turniejach" - napisał Leon.

Polska zacznie rozgrywki Ligi Narodów 8 czerwca meczem z Argentyną w Kanadzie.