SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 20 maja 2014

Michał Kubiak z powodu kontuzji prawej ręki przez najbliższe tygodnie nie będzie mógł uczestniczyć w treningach i oczywiście meczach reprezentacji Polski. Przyjmujący kadry narodowej wierzy jednak w szybki powrót do sportowych zajęć.

Michał Kubiak z powodu kontuzji prawej ręki przez najbliższe tygodnie nie będzie mógł uczestniczyć w treningach i oczywiście meczach reprezentacji Polski. Przyjmujący kadry narodowej wierzy jednak w szybki powrót do sportowych zajęć.

Jak poinformował Jan Sokal, główny lekarz reprezentacji Polski mężczyzn – Michał Kubiak doznał urazu prawej ręki, ze złamaniem palca czwartego i piątego. W poniedziałek dokonano repozycji odłamków uzyskując prawidłowe ustawienie kości. Unieruchomiono rękę w opatrunku gipsowym. Kontrola rentgenowska za pięć dni. Przewidywany okres niezdolności do uprawiania sportu – około sześciu tygodni.

Michał Kubiak najbliższe dni spędzi w domu, ale regularnie będzie badany i na bieżąco podejmowane będą decyzje w kwestii dalszego leczenia. – Doktor Sokal poprosił, bym uzbroił się w cierpliwość. Za kilka dni będę miał kolejne zdjęcie rentgenowskie i wtedy będzie wiadomo, co dokładnie robić dalej i jak się udał wczorajszy zabieg – wyjaśnia zawodnik.

Stało się to w trochę dziwnych okolicznościach. Poślizgnąłem się pod prysznicem i próbując osłonić się przed upadkiem, tak to się skończyło, jak skończyło. Szybko udzieliła mi pomocy ekipa medyczna reprezentacji we Wrocławiu, a już wieczorem zajęli się mną w Łodzi doktorzy Sokal i Domżalski. Wszystko działo się tak szybko i sprawnie, że byłem trochę oszołomiony   – wyjaśnia Kubiak.

Oczywistym jest, że zawodnik nie będzie mógł zagrać w rewanżowym turnieju do mistrzostw Europy 2015, który zostanie rozegrany podczas tego weekendu w Słowenii. Polacy jadą tam z bilansem kompletu zwycięstw, ale bez Michała Kubiaka, który grał w podstawowym składzie biało-czerwonych. Dwunastkę na turniej rewanżowy uzupełni Mateusz Mika – Szkoda, że nie będę mógł pomóc chłopakom. Muszą i wiem, że dadzą radę beze mnie. To fajna i mocna ekipa. Może to niekoniecznie dobre okoliczności, ale trudności zazwyczaj cementują zespół. Dadzą radę. Sercem jestem z nimi – dodaje przyjmujący kadry.

– Obiecuję, że zrobię wszystko, by jak najszybciej, ale też w granicach rozsądku wrócić na boisko. Wesoło mi nie jest, ale z natury jestem optymistą. Dziękuję także za liczne wyrazy wsparcia w tej sytuacji. To jest dla mnie bardzo ważne i motywujące – kończy optymistycznie Michał Kubiak.

Polski Związek Piłki Siatkowej będzie służył reprezentacyjnemu przyjmującemu wszelką pomocą, która pozwoli na pełny powrót do zdrowia i sportowej formy.