SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu, 24 sierpnia 2015

Tuż przed rozpoczęciem FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zorganizowano w Galerii Warmińskiej konferencję prasową z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke oraz reprezentacyjnych teamów, które zagrają w olsztyńskim turnieju – Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Wielkoszlemowa rywalizacja w stolicy Warmii i Mazur rozpoczyna się już we wtorek.

Tuż przed rozpoczęciem FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zorganizowano w Galerii Warmińskiej konferencję prasową z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke oraz reprezentacyjnych teamów, które zagrają w olsztyńskim turnieju – Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Wielkoszlemowa rywalizacja w stolicy Warmii i Mazur rozpoczyna się już we wtorek.

Olsztyn przez najbliższy tydzień będzie stolicą światowej siatkówki plażowej, a nad jezioro Ukiel zjedzie śmietanka beach volleya. Duże oczekiwania skierowane są w stronę najlepszej polskiej pary kobiecej Brzostek/Kołosińska. – Serdecznie zapraszamy na boiska, do śledzenia meczów wszystkich polskich par. Będzie nas sporo, więc pozostaje nam wszystkich ugościć na boiskach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i mamy nadzieję na dobre wyniki w Olsztynie – powiedziała Monika Brzostek, która wspólnie z Kingą Kołosińską kilka tygodni temu sięgnęła po historyczny, pierwszy medal mistrzostw Europy.

Polska dwójka wróciła właśnie z turnieju w Long Beach, w którym zdobyła kolejne cenne punkty do rankingu. Rosnąca forma polskich siatkarek jest dobrym prognostykiem przed rozgrywkami Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Obecnie team Brzostek/Kołosińska znajduje się na miejscu premiowanym przepustką na igrzyska olimpijskie. – W Kalifornii było bardzo sympatycznie, zajęłyśmy 9. miejsce. Wróciłyśmy wczoraj, zmiana czasu daje o sobie znać, ale już dziś idziemy na pierwszy trening. Z tego, co wiemy, boiska są bardzo dobrze przygotowane, więc nam pozostaje dobrze grać i poprawić swoje najlepsze osiągnięcie w World Turze, czyli wejść do ósemki. Gramy w tym roku równo i mam nadzieję, że właśnie w Polsce uda nam się to osiągnąć. A może uda się powalczyć o medal – stwierdziła broniąca polskiego duetu.

– Nie ukrywam, że z Moniką i Kingą wiążemy duże nadzieje, jeśli chodzi o dobry występ w naszym „domowym” turnieju z cyklu World Tour. Polska siatkówka rozwija się bardzo dobrze i to na każdym szczeblu rozgrywek. Dla przykładu – kilka godzin temu nasi kadeci w hali zostali mistrzami świata. Mam nadzieję, że w weekend będziemy cieszyć się z miejsc medalowych reprezentantów Polski. Zapraszam wszystkich na turniej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie przygotowaliśmy dla odwiedzających wiele atrakcji, aby można było połączyć emocje sportowe z miło spędzonym czasem – podsumował prezes PZPS Paweł Papke.

Warto podkreślić, że Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 to nie tylko rywalizacja sportowa. Zwykle w turniejach na całym świecie główny nacisk skierowany jest właśnie na aspekty sportowe, a działania artystyczne są tylko uzupełnieniem, dodatkiem dla kibiców. W olsztyńskich zawodach będą one odgrywać dużo większą rolę. Program animacyjny Grand Slamu pęka w szwach i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Organizatorzy postawili na aktywne spędzanie czasu – dla najmłodszych przygotowano treningi siatkarskie z mistrzami Kinder + Sport Kids Camp, które prowadzić będzie 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka, a starsi będą mogli sprawdzić się m.in. w zajęciach zumba fitness, jumping fitness czy jodze na plaży. Koniec rywalizacji sportowej wcale nie będzie oznaczał końca atrakcji, a wieczorami Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel nadal będzie tętnić życiem. W Strefie Kibica nie zabraknie animacji i atrakcji rodzinnych, a także dyskotek (od godz. 20). Zaplanowano również pokazy i warsztaty kulinarne, warsztaty tematyczne oraz siatkarskie kino – plenerowe pokazy najsłynniejszych meczów w historii polskiej siatkówki.

Informacje z Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 na bieżąco można śledzić na stronie internetowej zawodów – www.grandslam.pzps.pl oraz na turniejowych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.

 

Więcej informacji udziela:

Sławomir Rykowski

Dyrektor Prasowy

FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

tel.: +48 500 121 908; @: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.grandslam.pzps.pl