SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/foto: Piotr Sumara, 7 sierpnia 2014

Piotr Sumara od wielu lat rejestruje sportowe: „pot, krew i łzy”. To skromny, ale z wiekiem coraz bardziej bystry, wytrawny, delikatny i kreatywny jednocześnie kronikarz sportowej rzeczywistości.

Piotr Sumara od wielu lat rejestruje sportowe: „pot, krew i łzy”. To skromny, ale z wiekiem coraz bardziej bystry, wytrawny, delikatny i kreatywny jednocześnie kronikarz sportowej rzeczywistości.

Tak prywatnie, jak i zawodowo dyskretny, taktowny a nawet lekko zdystansowany wobec swojej aktywności i powinności. Jednocześnie przebojowy, konsekwentny i kipiący śmiałymi pomysłami, charakterystycznymi dla nastolatków.

 Uwielbia penetrować wszelkie tajemnice. Potrafi polować „na temat” nie czyniąc jednocześni z tematu „ofiary”. Jako jeden z niewielu w swojej branży potrafi z całą stanowczością zachowywać „dobre obyczaje” i od swojej branży tego z całą surowością a nawet konsekwencjami tego wymaga.

Każde jego zdjęcie, choć wykonane z pozorną nonszalancją to nie jest zwykły „pstryk”. Każde naciśnięcie spustu migawki, jest naznaczone biciem serca.

Piotr swoimi zdjęciami nie rejestruje, on dyskretnie, zgodnie ze swoim „schowanym temperamentem” opowiada piękne, wewnętrznie swoje i w efekcie nasze historie. Zawsze, bowiem – nawet podświadomie pragniemy być herosami. Fotografie Piotra dają nam takie poczucie bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniach niezwykłych.

Siatkówka to trudny dla fotoreportera temat. Nie ma bezpośredniej rywalizacji: walki „bark w bark”, nie „leje się krew”. Piotr potrafi wydobyć z wydarzeń na siatkarskim boisku, to co najważniejsze – emocje.

Jeśli chcecie Państwo przekonać się, że o siatkówce można opowiadać poprzez obraz, to zapraszamy w piątek 8 sierpnia do Centrum Kultury „Browar B” – Galerii Fotografii „Migawka” we Włocławku, przy ulicy Łęgskiej 28. Na 19.00 zaplanowano otwarcie wystawy Piotra Sumary o znaczącym tytule „TYLKO SIATKÓWKA”. Wystawa, której patronuje Polski Związek Piłki Siatkowej potrwa do 6 października 2014 roku.