SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/foto: Piotr Sumara/Kacper Grzybek, 19 czerwca 2014

W piątek 20 czerwca w Kraków Arenie i w niedzielę 22 czerwca w bydgoskiej Łuczniczce rozegrane zostaną mecze Polska – Brazylia w ramach Ligi Światowej. W czwartek przedstawiciele FIVB, PZPS, drużyn i miasta Krakowa spotkali się z 58 dziennikarzami.

W piątek 20 czerwca w Kraków Arenie i w niedzielę 22 czerwca w bydgoskiej Łuczniczce rozegrane zostaną mecze Polska – Brazylia w ramach Ligi Światowej. W czwartek przedstawiciele FIVB, PZPS, drużyn i miasta Krakowa spotkali się z 58 dziennikarzami.

Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:

Nareszcie, możemy się spotkać w Krakowie z reprezentacją Polski. Możemy się spotkać w nowej Kraków Arenie, miejmy szczęśliwej dla polskich reprezentacji hali. Cieszymy się, że to właśnie mecz siatkarski inauguruje sportową działalność Kraków Areny. Witam serdecznie i życzmy powodzenia.

Wojciech Czayka – Dyrektor Wykonawczy Ligi Światowej w Polsce:

Wizyta reprezentacji Polski w Krakowie, to mecz z Brazylią, ale także Trophy Tour, czyli promocja mistrzostw świata, których Kraków jest jednym z gospodarzy. Jutro w specjalnym namiocie sferycznym, który zostanie usytuowany przed Kraków Areną, będzie można oglądać puchar za mistrzostwo świata, do 14.00 do 20.00. Na 17.45 zaplanowaliśmy spotkanie z reprezentantami Polski, mistrzami świata z roku 1974, przedstawicielami PZPS i władz miasta, na które przedstawicieli mediów serdecznie zapraszam. Miło mi też poinformować, że jutro w kasie hali na Czyżynach dostępne będą ostatnie bilety.

Bernardo Rezende – trener reprezentacji Brazylii:

Dziękuję organizatorom i władzom Krakowa za wspaniałe przyjęcie, od lotniska poprzez hotel aż do hali. Chcemy zagrać jak najlepiej, choć w tym sezonie nie jesteśmy w optymalnej dyspozycji. Cenimy polską drużynę i fantastycznych kibiców. Polska drużyna jest bardzo mocna i gratuluję trenerowi Antidze, że mimo kilku zmian w składzie ma zespół groźny i grający na wysokim poziomie.

Bruno Rezende – kapitan reprezentacji Brazylii:

Bardzo się cieszę się, że jesteśmy w Krakowie, że możemy otworzyć kolejną halę w Polsce. Czeka nas trudny mecz. Mam nadzieję na wzrost formy w naszym wykonaniu. To będzie mecz nie tylko przeciw siatkarzom, ale także kapitalnym, polskim kibicom. Musimy grać agresywnie. Hala w Krakowie jest fantastyczna, jedna z największych na świecie. Bilety się sprzedały wszystkie, więc to będzie znakomite widowisko.

Stephane Antiga – trener reprezentacji Polski:

Jestem zadowolony, że gramy tu w Krakowie i Bydgoszczy. To duże wydarzenie grać przeciw Brazylii. Mam nadzieję na dobre widowiska i wygrane. Wiem jednak, że to będą trudne mecze, bo Brazylia to klasowy przeciwnik. Musimy grać na najwyższym poziomi. Ta hala jest piękna i duża. Cieszę się, że siatkówka inauguruje sportowe otwarcie hali.  

Michał Winiarski – kapitan reprezentacji Polski:

Bardzo się cieszymy się w Krakowie. Nigdy tu nie mieliśmy okazji tu zagrać. Pierwszy raz, ja i moi koledzy wystąpimy przed 15 tysiącami kibiców.  W pewnym sensie będzie to przedsmak meczu otwarcia mistrzostw świata, gdzie wystąpimy przed zdecydowanie liczniejszą publicznością.  Gramy z Brazylią a to oznacza, że będzie to mecz na wysokim poziomie. Naszym celem jest awans do Final Six. To nie będzie łatwe, ale chcemy tego dokonać. Chcemy zagrać dwa dobre spotkanie, ale niech zwycięży lepszy.