SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/foto: Kacper Grzybek, 16 czerwca 2014

W niedzielę, 15 czerwca Wrocław, miasto – gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 było miejscem prezentacji pucharu, który jest głównym trofeum turnieju.

W niedzielę, 15 czerwca Wrocław, miasto – gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 było miejscem prezentacji pucharu, który jest głównym trofeum turnieju.

Przez specjalny namiot sferyczny, który usytuowany był na wrocławskim Rynku przewinęło się i podziwiało piękny puchar kilka tysięcy mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska i wielu turystów goszczących w stolicy regionu. 

Trophy Tour towarzyszyła bogata oprawa muzyczno – rozrywkowa. Przeprowadzone zostały także konkursy, w których nagrodami były między innymi bilety na wrocławskie mecze FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 oraz dedykowane pamiątki związane w miastem i mistrzostwami jednocześnie.

Podczas specjalnego spotkania z mediami i kibicami o FIVB MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, i to nie tylko części wrocławskiej opowiadali Piotr Mazur – Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Maciej Jarosz – wybitny reprezentant Polski, wrocławski Ambasador FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

W pierwszej rundzie mistrzostw świata w Hali Stulecia zagrają: Argentyna, Australia, Kamerun, Polska, Serbia i Wenezuela. Mecze rozpoczynać się będą o 13.00, 16.30 i 20.15). Wrocław będzie także gościć po cztery najlepsze po pierwszej rundzie zespoły grup B i C (Brazylia, Finlandia, Korea, Kuba, Niemcy, Tunezja oraz Bułgaria, Chiny Egipt, Kanada, Rosja i przedstawiciel NORCECA).

 

Kalendarz Trophy Tour:

20.06 – Kraków przed Kraków Arena

21 i 22.06 – Bydgoszcz – Rynek

23 i 24.06 – Łódź, ul. Piotrkowska

3 i 4 lipca – Gdańsk, Targ Węglowy.

 

Pierwsze dni dla samorządów, drugie otwarte dla publiczności.

 

Informacje o pucharze:

1.Ekspozycja w specjalnym namiocie sferycznym.

2.Program muzyczno- rozrywkowy, konkursy, zabawy dla dzieci i kibiców, możliwość wykonania fotografii.

3.Namiot sferyczny otwarty od 14.00 do 20.00.

4.Puchar:

- wysokość 42,88 cm

- ciężar 9 kilogramów

- design: 12 pojedynczych skrzydeł, tak jak 12 smukłych zawodników w drużynie zwieńczone kulą/piłką.

- 120 godzin frezowania,

- 24 godziny ręcznego polerowania

- 60 godzin obróbki w technologii 3 D

- ogólny kształt odzwierciedla szybkość, elegancję, precyzję, czystość i zespołowość siatkówki.

- kolor z niklowego ku górze w pełne złoto.