SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

polsatsport.pl/JU, 3 stycznia 2017

Kanał wygrał w rankingu oglądalności w 2016 roku wśród stacji sportowych w Polsce w obu grupach audytoryjnych. Drugie miejsce w grupie komercyjnej zajął Polsat Sport News. Polsat Sport od 2007 roku pozostaje najchętniej oglądalną stacją sportową w Polsce w grupie komercyjnej.

Kanał wygrał w rankingu oglądalności w 2016 roku wśród stacji sportowych w Polsce w obu grupach audytoryjnych. Drugie miejsce w grupie komercyjnej zajął Polsat Sport News. Polsat Sport od 2007 roku pozostaje najchętniej oglądalną stacją sportową w Polsce w grupie komercyjnej.

Polsat Sport kanałem sportowym roku 2016. Stacja zanotowała 0,44% udziałów w grupie komercyjnej i 0,56% wśród wszystkich badanych. Polsat Sport w grupie komercyjnej wyprzedził drugi w zestawieniu Polsat Sport News - 0,35%, który od stycznia będzie można odbierać w Cyfrowym Polsacie i największych sieciach kablowych. Na trzecim miejscu znalazł się Eurosport z wynikiem 0,27%. W grupie 4+ za Polsatem Sport znalazły się Eurosport – 0,47% i Polsat Sport News – 0,42%.

W ubiegłym roku siłą Polsatu Sport była piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz boks. W styczniu 2016 roku kanał pokazywał emocjonujące mecze Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozgrywane w Polsce, tylko u nas kibice oglądali również walkę o mistrzostwo świata bokserskiej wagi ciężkiej WBC Artura Szpilki z Deontayem Wilderem. W kwietniu emocjonowaliśmy się meczami polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych, a w maju trzymaliśmy kciuki za siatkarzy w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Rio. 2 maja na antenie kanału kibice oglądali finał Pucharu Polski Lech Poznań – Legia Warszawa. Czerwiec i lipiec w Polsacie Sport upłynął pod znakiem największej piłkarskiej imprezy tego roku – UEFA EURO 2016 z udziałem reprezentacji Polski. Kanał pokazał, aż 24 mecze turnieju. Jesienią na naszej antenie reprezentacja Polski Adama Nawałki z sukcesem rozpoczęła eliminacje do Mundialu w Rosji 2018, a mecze z Rumunią, Armenią, Danią czy Kazachstanem przyciągały przed telewizory setki tysięcy kibiców.

Nowy, 2017 rok w Polsacie Sport zapowiada się równie imponująco. Najważniejszą imprezą roku będą rozgrywane w Polsce siatkarskie Mistrzostwa Europy. Od 24 sierpnia do 3 września reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Ferdinando De Giorgi, powalczy o tytuł. Najważniejsze mecze turnieju w tym wszystkie Polaków pokaże Polsat Sport. Kibiców piłki nożnej czekać zaś będą emocje w sześciu meczach eliminacyjnych reprezentacji Polski w drodze na Mundial w Rosji. A to nie wszystko. W czerwcu Polsat Sport pokaże również piłkarskie mistrzostwa Europy U-21, które zostaną rozegrane w naszym kraju. Polska reprezentacja olimpijska trenera Marcina Dorny w fazie grupowej zagra z Anglią, Szwecją i Słowacją. Między 20 a 30 lipca na antenie kanału będziemy mogli oglądać, rozgrywane we Wrocławiu, The World Games 2017 - czyli 10 Igrzyska w sportach nieolimpijskich. Pod koniec stycznia w Polsat Sport pokaże biathlonowe Mistrzostwa Europy z Duszników – Zdroju.