SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 25 maja 2015

W czwartek, 28 maja w Ergo Arenie meczem Polska – Rosja zainaugurowane zostaną rozgrywki elitarnej I dywizji Ligi Światowej.

W czwartek, 28 maja w Ergo Arenie meczem Polska – Rosja zainaugurowane zostaną rozgrywki elitarnej I dywizji Ligi Światowej.

Polacy są już w stolicy Pomorza i sposobią się do spotkań z zawsze silną Rosją. W grupie B, w której grają Polacy i Rosjanie są również Iran i Stany Zjednoczone.

Mecze w Gdańsku zaplanowane są na czwartek 28 i piątek 29 maja – początek o 20.15.

Poprzez www.ebilet.pl można jeszcze nabyć ostatnie bilety na te kapitalne spotkania.

Przypomnijmy, że polscy siatkarze to aktualnie mistrzowie świata a rosyjscy są mistrzami olimpijskimi. Podczas polskich mistrzostw świata biało-czerwoni w trzeciej fazie turnieju pokonali rywali po pasjonującej walce w tie breaku i awansowali do półfinału. Wcześniej gracze Stephana Antigi, także w pięciosetowym boju zwyciężyli Brazylię. Rosja w mistrzostwach uplasowała się na miejscu 5.

W dotychczasowej historii 17. potyczek polsko – rosyjskich w Lidze Światowej biało-czerwoni odnieśli 4 zwycięstwa i przegrali 13. razy.

W najbliższy weekend w „polskiej” grupie toczyć się będą również potyczki pomiędzy USA a Iranem (30 i 31 maja). Transmisje: 30.05. Polsat Sport Extra 4.00. 31.05. Polsat Sport 1.00.

Na sportowych antenach Polsatu cała gama spotkań w innych grupach – plan transmisji na stronie: http://www.polsatsport.pl/Program-telewizyjny/index.html

W grupie A I dywizji grać będą Brazylia z Serbią i Australia z Włochami.

W połowie maja rozpoczęły rywalizację zespoły II dywizji. Podczas najbliższego weekendu będą ją kontynuować. III dywizja rozpocznie rywalizację 12 czerwca.