SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/foto: Piotr Sumara, 16 sierpnia 2014

W meczu o 3. miejsce Final Four II Dywizji WGP w Koszalinie Polska przegrała z Portoryko w trzech setach. Podczas pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

W meczu o 3. miejsce Final Four II Dywizji WGP w Koszalinie Polska przegrała z Portoryko w trzech setach. Podczas pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Izabela Bełcik – kapitan reprezentacji Polski:

Gratuluję zwycięstwa rywalkom, które są waleczne i grają miłą dla oka siatkówkę. Nie udało nam się wygrać., Dzisiejszy mecz rozpoczęły same młode zawodniczki. Jednak nie jesteśmy jeszcze gotowe by wygrywać z doświadczonymi zespołami. Mam nadzieję, ze ta ilość pracy wykonana teraz zaprocentuje w przyszłym sezonie. Dziękuję organizatorom a przede wszystkim kibicom, że było ich aż tylu, tego się nie spodziewałyśmy, że w nas wspierali. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie bardziej owocny. Najważniejsze, że wywalczyłyśmy awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Yarimar Rosa – kapitan reprezentacji Portoryko:

Jesteśmy szczęśliwe ze zwycięstwa i całego występu w World Grand Prix.  W dzisiejszym meczu zrealizowałyśmy nasz plan. Najważniejsze było jednak, że podniosłyśmy się po wczorajszej przegranej. Również dziękuję zaangażowanym w organizację turnieju oraz waszym kibicom. Naprawdę to wielka przyjemność grać przy publiczności, która wspiera nie tylko swój zespół, ale także gości.

Piotr Makowski – trener reprezentacji Polski:

Gratuluję zwycięstwa Portoryko. To doświadczony zespół z bardzo dobrymi zawodniczkami, w dodatku od dłuższego czasu grający w tym zestawie. Też mi się marzy by móc tak długo popracować z grupą. W tym sezonie rozegraliśmy 31 spotkań. W 20 zwyciężając. Trochę nasza wiara się zachwiała po stracie mentalnej liderki, Asi Wołosz. Chwała dla Izy Bełcik, że podjęła wyzwanie. Ważne, że wywalczyliśmy awans do mistrzostw Europy. Aspiracje w naszym kraju są ogromne, ale czasami bezpodstawne.

Jose Mieles – trener reprezentacji Portoryko:

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku i pracy wykonanej przez drużynę w World Grand Prix. Wczoraj rozczarowała nas porażka z Holandią, ale pozbieraliśmy się dzisiaj na mecz z Polską. Faktycznie jesteśmy zgranym zespołem i czuję, że nadszedł wielki czas dla siatkówki w moim kraju.

Bardzo mi odpowiada obecny system rozgrywek w World Grand Prix. Mieliśmy okazję zmierzyć się z wieloma dobrymi zespołami i to była znakomitą formą przygotowań do mistrzostw świata.

 

Polska – Portoryko 0:3 (19:25, 17:25, 22:25)