SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Puha Volley, 14 listopada 2022

SOS-ów zazdroszczą nam Polska i świat

- Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zazdrości nam nie tylko kilka dyscyplin w naszym kraju. Również poza granicami Polski są one obiektem zainteresowań. Wielu chce się na nich wzorować. Pytano mnie wielokrotnie jak to działa, kiedy SOS-y powstały. Działacze siatkarscy z innych krajów po prostu nam zazdroszczą tego Projektu - powiedział Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, który w poniedziałek spotkał się z uczestnikami szkolenia, które od niedzieli odbywa się w OPO COS w Spale.

Sebastian Świderski podziękował za lata pracy w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, bo jak zaznaczył "bez ludzi w terenie Projekt ten nie rozwinąłby się." - Im więcej dzieci w terenie zostanie objętych tym programem szkolenia, tym lepiej w przyszłości będzie dla naszej dyscypliny sportu - powiedział Sebastian Świderski.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały w 2012 roku i jak podkreślił ich Szef Wyszkolenia Zbigniew Krzyżanowski "od początku do chwili obecnej obowiązywała jedna, ważna zasada: cała naprzód i do przodu, a w czasie obecnego szkolenia wiele istotnych tematów poruszają wybitni fachowcy w swoich dziedzinach."

Proces szkoleniowy w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych przeszły również najmłodsze roczniki naszych kadr, które szykują się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) - dziewczęta przygotowują się pod kierunkiem Krzysztofa Janczaka a chłopcy Artura Łozy. Wspomniane starty Kadr U17 będą tradycyjnie kwalifikacjami do czempionatów kontynentalnych.

- To już jest trzeci rok naszej wspólnej pracy. Po Kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej kadra wyjechała na test-mecze z Czechami. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Drużyna nie straciła ani jednego seta. Następnie mieliśmy kolejne akcje szkoleniowe. Zagraliśmy m.in. w turnieju Wawelskiego Smoka w Krakowi. Nasz ostatni start mieliśmy w turnieju w Policach, który zakończył się w niedzielę - powiedział trener Kadry U17, Artur Łoza.

- Oczywiście trudno wyrokować jak wypadną najmłodsze roczniki, ale wiem że zdolnych zawodniczek i zawodników w obu kadrach nie brakuje - podsumował Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN. 


23457c