SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 29 października 2022

Kadra U17 chłopców przygotowuje się mistrzostw EEVZA

Kadra Polski U17 wygrała z Eco-Team AZS Częstochowa 3:1 (25:23, 19:25, 30:28, 25:19) w turnieju w Krakowie. W piątek podopieczni trenera Artura Łozy pokonali AKS Resovię Rzeszów 3:1 (25:19, 25:12, 23:25, 25:13) oraz SMS Spartę AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:21, 25:17) i w dodatkowym secie 15:11. Biało-czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), które zostały zaplanowane na pierwszą połowę grudnia w Gruzji.

Polska grała w składzie: Nurkiewicz, Durski (18 pkt), Korona (7), Trawka (8), Kiciński (20), Falkowski, Oleniczak (l) - Chwalba (l), Olejniczak, Pobrotyn, Gołąbek.

- Rozpoczął się już trzeci rok naszej współnej pracy. Przygotowania do mistrzostw Europy Wschodniej wkroczyły w decydującą fazę. Po Kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej kadra wyjechała na test-mecze z Czechami. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Drużyna nie straciła ani jednego seta. Następnie mieliśmy kolejne akcje szkoleniowe. Zagraliśmy m.in. w turnieju Wawelskiego Smoka w Krakowie, gdzie zmierzyliśmy się z zespołami starszymi i do rywalizacji przystępowaliśmy bez kompleksów - powiedział trener Kadry U17, Artur Łoza.

Po zakończeniu turnieju w Krakowie zawodnicy otrzymali kilka dni wolnego. Następnie spotkają się 6 listopada na zgrupowaniu w Policach. W trakcie tego obozu rozegrany zostanie turniej (11-13 listopada) z udziałem m.in. zespołów Czech i Słowacji.

Kadra U17 chłopców:
Wojciech Olejniczak - rozgrywający
Filip Falkowski - rozgrywający

Jakub Gołąbek - atakujący
Marcel Kiciński - atakujący
Maksymilian Łysoń - atakujący

Maciej Korona - środkowy
Igor Nurkiewicz - środkowy
Kuba Ostrowski - środkowy

Maksymilian Durski - przyjmujący
Oskar Trawka - przyjmujący
Szymon Pobrotyn - przyjmujący
Bartek Chrzanowski - przyjmujący

Jakub Olejniczak - libero
Maciej Chwalba - libero

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Artur Łoza - trener
Tomasz Gajewski - asystent trenera
Marcin Jackowicz - asystent trenera
Krzysztof Wróbel - fizjoterapeuta
Jarosław Żmijewski - statystyk
Zdzisław Gogol - kierownik drużyny