SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 26 października 2022

W siatkówce plażowej czas podsumowań i planowania

Jesień w siatkówce plażowej jest czasem podsumowań i tworzenia planów na przyszły sezon. W ostatnich dniach siedzibę Polskiego Związku Piłki Siatkowej odwiedzili czołowi gracze świata Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz ich trener Grzegorz Klimek. Spotkali się oni m.in. z Krzysztofem Felczakiem, Dyrektorem Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

- Były to bardzo pożyteczne rozmowy. Cieszymy się, że poziom sportowy naszych par staje się coraz wyższy. Bryl z Łosiakiem walczą jak równy z równym z najlepszymi na świecie o czym świadczy najlepiej ich wysoka pozycja w światowym rankingu. Podnoszą też swój poziom nasze młode pary, które jesteśmy o tym przekonani, za kilka lat dorównają najlepszym na świecie - powiedział Krzysztof Felczak.

Grzegorz Klimek w czasie spotkania ze sztabem szkoleniowym PZPS omówił cykl startów w kończącym się sezonie jak również przedstawił plany treningowe i startowe na rok 2023. Ze wstępnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) wynika, że mistrzostwa świata odbędą się w meksykańskiej Tlaxcali od 6 do 15 października. - Taki termin najważniejszej imprezy w sezonie powoduje konieczność zmian w naszych planach. Szczyt formy trzeba planować na jesień - podkreśla Grzegorz Klimek.Nasze dwa flagowe duety Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol obecnie odpoczywają i przechodzą rehabilitację
23391c