SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 16 lipca 2022

Polacy w półfinale Beach Pro Tour Espinho

Sobotnie rozgrywki trwającego w Portugalii Volleyball World Beach Pro Tour (kategoria Challenge) zakończyły się pomyślnie dla dwóch polskich par. Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem awansowali do półfinału imprezy.

Pierwszy polski mecz dnia nie był dla naszych reprezentantów udany. Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski w barażowym meczu o 1/8 finału ulegli rozstawionym wysoko Holendrom Immers/Boermans. Biało-Czerwoni pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza w secie numer dwa, jednak górą w tie-breaku zdecydowanie byli ich rywale (21:18, 16:21, 15:10).

Również w tie-breakach rozstrzygnęły się mecze 1/8 finału pozostałych polskich par. Michał Bryl i Bartosz Łosiak niewielkim marginesem przegrali pierwszy, bardzo zacięty set przeciwko Duńczykom Brick/Abell, ale reszta meczu rozegrała się już pod ich dyktando (19:21, 21:17, 15:10). Piotr Kantor i Maciej Rudol mieli podobnie słabszy start w meczu przeciwko czeskiej parze Bercik/Dzavoronok, ale zdominowali drugą partię spotkania. W dodatkowym secie szala zwycięstwa przechylała się początkowo na korzyść Czechów, jednak ostatecznie awans do ćwierćfinału wywalczyli Biało-Czerwoni (16:21, 21:15, 15:13).

Ćwierćfinałowy mecz Bryla i Łosiaka był rewanżem na szwajcarskiej parze Krattiger/Breer. Tym razem Polakom do zwycięstwa wystarczyły dwa sety. Grali konsekwentnie i w kluczowych momentach zachowywali zimną krew, wygrywając 21:17 i 21:13. Ostatnim meczem dnia był ćwierćfinał pomiędzy Piotrem Kantorem i Maciejem Rudolem a turniejową jedynką z Holandii, czyli parą Varenhorst/van de Velde. Holendrzy dość szybko zaczęli dyktować własne warunki w secie pierwszym i Biało-Czerwoni zmuszeni byli z trudem odrabiać sześciopunktową stratę do rywali. Choć ta sztuka prawie się udała i przewaga Pomarańczowych zmalała do 18:17, Polakom nie udało się przełamać przeciwników w końcówce seta. W secie numer dwa Kantor i Łosiak wypracowali od samego początku przewagę 7:1. Holendrzy pokazali klasę i wyrównali 16:16, ale Polacy zaraz wrzucili wyższy bieg i wygrali tę partię do 18. Dramatyczny tie-break zakończył się dopiero w walce na przewagi, dając awans do finału polskiemu zespołowi (18:21, 21:17, 19:17).

Wyniki, statystyki i highlighty wideo z turnieju na oficjalnej stronie: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/challenge/espinho-portugal/