SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. plusliga.pl, fivb.org, 10 stycznia 2022

Reprezentant tygodnia: Aleksander Śliwka

Kandydaci do gry w reprezentacji Polski są w coraz wyższej formie, dlatego z nadmiaru bogactwa znów był kłopot z przyznaniem tytułu Reprezentant Tygodnia. Został nim Aleksander Śliwka.

1. Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - Reprezentant Tygodnia

Przyjmujący ZAKSY rozegrał kapitalny mecz przeciwko Stali Nysa. Co prawda rywal jest ostatni w tabeli, jednak dokonania Śliwki są imponujące. Przede wszystkim miał sześć asów, a w ataku zdobył 13 punktów na 17 prób, co daje 76-procentową skuteczność. 26-letnim siatkarz jest kapitanem drużyny wybranej na najlepszą w 2021 roku w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Dotąd w siatkówce ten zaszczyt spotykał tylko reprezentacje.

2. Paweł Zatorski (Asseco Resovia Rzeszów)

Naprawdę rzadko zdarza się, by libero został wybrany MVP meczu. A Zatorski został wyróżnony za spotkanie Indykpolem AZS-em Olsztyn. Dwukrotny mistrz świata miał 67 proc. pozytywnego przyjęcia, kapitalnie spisywał się też w obronie.

3-5. Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Maciej Muzaj (Asseco Resovia Rzeszów), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), 

Bieniek w meczu z Cuprum Lubin po raz drugi z rzędu został wybrany na najlepszego zawodnika swojej drużyny (m.in. 4 asy), Muzaj był najlepszy w spotkaniu z GKS Katowice (25 punktów), a Fornal został wybrany na najlepszego zawodnika w spotkaniu w Nysie, a w dwóch kolejkach popełnił tylko jeden błąd w ataku, ani razu nie będąc zablokowany.

Dobrze spisali się też Bartosz Kurek (28 pkt. dla Wolf Dogs Nagoya) i Wilfredo Leon (28 pkt. dla Sir Safety Perugii), ale ich drużyny przegrały mecze.

Polską Siatkówkę wspierają