SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jerzy Sasorski - Oficer prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie, IS, fot. Mateusz Chwajoł - ZIS Kraków, 6 czerwca 2017

Krakowskie Mini Mistrzostwa Europy promocją zdrowego stylu życia

Odbywający się w Krakowie turniej drużyn szkolnych i amatorskich, Krakowskie Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej #ZwyciężajwKrakowie, jest okazją do promocji zdrowego stylu życia, siatkówki jako pięknej atrakcyjnej dyscypliny sportu, a także do pokazania entuzjazmu mieszkańców Krakowa i Małopolski  dla czekającej ich na przełomie sierpnia i września siatkarskiej uczty, czyli rywalizacji o mistrzostwo Starego Kontynentu.

- Mam nadzieję, że pomogę odwrócić uwagę młodych ludzi od komputera i telewizora w stronę sportu. Wszystko jest dla ludzi, ale pamiętajmy, że ruch jest bardzo ważny dla naszego zdrowia - mówił jeden z krakowskich ambasadorów Mistrzostw Europy Krzysztof Ignaczak, który 20 maja rozegrał przeciwko Iranowi swój pożegnalny mecz w reprezentacji Polski.

Adrianna, jedna z zawodniczek krakowskiego turnieju, uczennica skawińskiego Gimnazjum nr 1, zapytana, czy wybierze się do TAURON Areny oglądać spotkania EUROVOLLEY Poland 2017deklarowała: - Jeszcze nie wiem, ale byłoby bardzo fajnie, gdybym mogła zobaczyć  bliska gwiazdy europejskiej siatkówki. 

Byłaby to znakomita okazja do kibicowania jej idolowi, Bartoszowi Kurkowi, którego najbardziej podziwia za pasję do gry i hart ducha. Podobne plany ma również inny z uczestników, Konrad: -Byłem już w TAURON Arenie na meczu polskiej kadry i bardzo mi się podobało. Jeśli wszystko się uda, zamierzam oglądać mecze Mistrzostw Europy na żywo.

Finały Krakowskich Mini Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej  odbędą się w sobotę 10 czerwca, zaś na pierwszy mecz EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie, jednego Miast-Gospodarzy turnieju trzeba będzie poczekać do 24 sierpnia.

Swoje mecze rozegrają tu zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. W Grodzie Kraka odbędą się również po dwa spotkania playoffs i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal.