SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Elżbieta Poznar, fot. fivb.com, 5 czerwca 2017

Ferdinando De Giorgi: Przepraszam za ten wynik

Porażką z Iranem 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 22:25) Biało-Czerwoni zakończyli pierwszy turniej fazy grupowej Ligi Światowej rozgrywany we włoskim Pesaro. W przyszły weekend Polacy będą walczyć o kolejne punkty w Warnie.

Pierwsza odsłona spotkania przebiegała pod dyktando Polaków, jednak kolejne trzy sety należały do przeciwników. Po meczu trener Ferdinando De Giorgi skomentował to co zaszło na boisku.  – Przepraszam za ten wynik. Myślę, że rozpoczęliśmy ten mecz dobrze mentalnie, ale potem poddaliśmy się w kilku sytuacjach. Nie graliśmy źle, ale nie wystarczająco dobrze, aby wygrać na boisku – podsumował Włoch.

W poprzednich dwóch meczach Polacy wygrali po tie-breaku z Brazylią oraz w czterech setach z Włochami. Dla reprezentacji Iranu było to pierwsze zwycięstwo w turnieju. – Jesteśmy dopiero na początku naszej historii w tym sezonie – podkreślił szkoleniowiec Polaków. – Cały czas nasza gra będzie ewoluować i myślę, że takie sytuacje jak dzisiejsza też są potrzebne. Zmieniliśmy trochę rzeczy podczas tego turnieju, cały czas się poznajemy jako drużyna. Jesteśmy w drodze, a dzisiejszy wynik niczego nie zmieni – zakończył De Giorgi.

Reprezentacja Polski z Iranem zmierzy się po raz kolejny za dwa tygodnie, podczas weekendu Ligi Światowej w Katowicach i Łodzi.

Mecze Ligi Światowej w Polsce 15 czerwca (Katowice), 17 i 18 czerwca (Łódź) z udziałem Polski, Iranu, Rosji i USA.

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/liga-swiatowa/