SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. fivb.com, 3 czerwca 2017

Gianlorenzo Blengini: Polska była po prostu lepsza

Reprezentacja Polski pokonała w Pesaro Włochy 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23) w turnieju Ligi Światowej. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych. Dzień wcześniej wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2.

Włosi nie kryli rozczarowania porażką, zwłaszcza w kontekście wczorajszego efektownego zwycięstwa nad reprezentacją Iranu. Po meczu powiedzieli:

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch: Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, a nasz przeciwnik to świetny zespół. Wszystkie zespoły i zawodnicy umieją walczyć w tej grupie. Przyszło nam grać z bardzo dobrą drużyną, bardzo możliwe, że z kandydatem do zwycięstwa w tej grupie. Staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, zwłaszcza w przyjęciu, ponieważ Polacy serwowali dziś świetnie. Próbowaliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, ale to Polska była po prostu lepsza od nas i to było kluczowe dla wyniku tego spotkania.

Simone Gianelli, rozgrywający reprezentacji Włoch: Dzisiaj nic nie działało tak jak powinno. Popełnialiśmy błędy, których wczoraj nie było. To jest dopiero początek sezonu i trzeba myśleć o tym co będzie dalej. Polacy zagrali dobre spotkanie i zasłużenie wygrali.

Luca Vettori, atakujący reprezentacji Włoch:
Nie zagraliśmy dobrego spotkania, nie udało nam się pokazać naszych atutów. Myślę, że może to być skutek naszego zmęczenia, ale wszystkie drużyny są w takiej samej sytuacji. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, ale później Polska znacząco poprawił swoją grę, szczególnie serwis i blok, a my popełnialiśmy błędy. W reprezentacji Polski pojawiły się nowe nazwiska, ale „serce” zespołu pozostało takie samo – Kubiak, Drzyzga, Kurek. Polska ma wielu dobrych zawodników, wiedzieliśmy o tym, ale liczyliśmy, że pokażemy się z lepszej strony.

W niedzielę Polacy zmierzą się w ostatnim meczu weekendu z  reprezentacją Iranu, a gospodarze turnieju podejmą Brazylię.

Niedziela, 4.06.2017
Włochy – Brazylia, 14.00
Polska – Iran, 17.00

Mecze Ligi Światowej w Polsce 15 czerwca (Katowice), 17 i 18 czerwca (Łódź) z udziałem Polski, Iranu, Rosji i USA.

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/liga-swiatowa/