SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA/JU, 1 września 2014

10 MILIONÓW widzów oglądało transmisję Ceremonii i Meczu Otwarcia FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 w kanałach Polsat, Polsat Sport i Polsat Volleyball 1.

 

10 MILIONÓW widzów oglądało transmisję Ceremonii i Meczu Otwarcia FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 w kanałach Polsat, Polsat Sport i Polsat Volleyball 1.

Średnia minutowa widownia meczu otwarcia Polska – Serbia była rekordowa i wyniosła 5 mln widzów. Polscy siatkarze przy fantastycznym dopingu ponad 62 tys. kibiców na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali Serbię 3:0.  

Mecz Polska – Serbia zapewnił kanałom grupy Polsat pozycję lidera w obu grupach audytoryjnych, które zgromadziły 36% SHR w grupie 4+, i 39 % SHR w grupie komercyjnej, a finał pierwszego starcia mistrzostw przyciągnął 6 mln widzów. Świetne wyniki zanotował sam Polsat Sport, który oglądało ponad 1,2 mln widzów, co przełożyło się na udziały w wysokości blisko 9 % w grupie wszystkich badanych. W grupie komercyjnej natomiast kanał zanotował aż 11,3% udziałów. Mecz pokazywał również Polsat Volleyball 1, jeden z czterech specjalnie uruchomionych na czas turnieju kanałów, który zanotował świetne wyniki oglądalności na poziomie 300 tys. widzów i ponad 2% udziału w grupie 4+ oraz jeszcze wyższy udział w grupie komercyjnej – 3,4%.

„To było show, jakiego świat nie widział” – tak o meczu otwarcia pisze zagraniczna prasa. Polacy w meczu z Serbią zachwycili grą. Filary naszej reprezentacji Paweł Zagumny, Michał Winiarski i Mateusz Mika pokazali prawdziwy siatkarski charakter, walcząc o każdą piłkę. Po zaciętym 3-setowym pojedynku podopieczni Stephane’a Antigi okazali się bezkonkurencyjni.

Już jutro (2 września) we Wrocławiu Polacy zagrają z Australią o godz. 20:15, 4 września (czwartek) z Wenezuelą o godz. 20:15, 6 września (sobota) z Kamerunem o godz. 20:15 oraz dzień później w – w niedzielę - z Argentyną o godz. 16:30.

Wszystkie mecze Polaków będą transmitowane na żywo TYLKO w kanale Polsat Volleyball 1 (HD/SD). Wszystkie mecze pozostałych drużyn będą dostępne na żywo w specjalnie dedykowanych kanałach Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4.

 

 

*             *             *

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 są największym sportowym wydarzeniem o randze światowej w Polsce. W organizowanym po raz pierwszy w Polsce turnieju, o wymarzony tytuł będą walczyły 24 drużyny z całego świata, które rozegrają w sumie 103 mecze, by wyłonić Mistrza Świata w Polsce. Rozgrywki odbędą się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach.