SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/ fot. Marek Bykowski, 19 marca 2014

W środowe przedpołudnie Mirosław Wachowiak, Prezes Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu przekazał uchwałę Kapituły o nominowaniu do X edycji Alei Gwiazd Siatkówki – Artura Popko, Pierwszego Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

W środowe przedpołudnie Mirosław Wachowiak, Prezes Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu przekazał uchwałę Kapituły o nominowaniu do X edycji Alei Gwiazd Siatkówki –  Artura Popko, Pierwszego Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Kapituła uznała, że wymieniony swoimi działaniami i osiągnięciami na trwale wpisał się w historię polskiej i światowej siatkówki.

Uroczystość odsłonięcia odcisków dłoni Artura Popko i pozostałych nominowanych odbędzie się w Miliczu 6 czerwca 2014 roku.

W gronie uhonorowanych przez Kapitułę w X edycji Alei Gwiazd Siatkówki znaleźli się także Jekaterina Gamowa oraz Karch Kiraly.

Jekaterina Gamowa to reprezentanta Rosji, najwyższa siatkarka świata. W jej dorobku są między innymi dwa mistrzostwa świata (2006, 2010), dwa mistrzostwa Europy (1999, 2001), dwa wicemistrzostwa olimpijskie (2000, 2004).

Karch Kiraly to były reprezentant USA w siatkówce halowej i plażowej, trzykrotny mistrz olimpijski (1984, 1988 – w hali, 1992 na plaży), laureat Siatkarskiej Galerii Sław, uznany przez FIVB siatkarzem XX wieku a obecnie pełniący funkcję selekcjonera żeńskiej reprezentacji USA.

Dotychczas w gronie uhonorowanych przez Kapitułę Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu znalazło się 51 laureatów: siatkarek, siatkarzy, działaczy i firm – sojuszników dyscypliny.