SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

30 listopada 2013

Na rynku łódzkiej Manufaktury rozpoczęło się symboliczne odliczanie czasu pozostającego do rozpoczęcia przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014’. Jednym z miast – gospodarzy turnieju będzie Łódź.

Na rynku łódzkiej Manufaktury rozpoczęło się symboliczne odliczanie czasu pozostającego do rozpoczęcia przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014’. Jednym z miast – gospodarzy turnieju będzie Łódź. 

– Łódź kocha siatkówkę. Mamy rzeszę kibiców, którzy potrafią bawić się nią bawić. Za parę miesięcy oczy całego sportowego świata będą skierowane na Łódź. Wiem, że mistrzostwa zbiegną się z realizacją kluczowych inwestycji w mieście, ale wiem też, że damy radę i wypadną one bez zarzutu. Kibicujmy i bawmy się świetnie – powiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska.  

Łódzkie kocha siatkówkę – zaznaczył marszałek województwa, Witold Stępień. – To będzie wydarzenie ważne dla całego regionu, dla wszystkich miast i miejscowości dalszych, czy bliższych Łodzi. Polscy kibice są fantastyczni i jeśli nawet trzeba to dotrą do Atlas Areny na spotkania biało-czerwonych nawet na pieszo – dodał marszałek.

– To będą pierwsze zespołowe mistrzostwa świata, po hokejowych w 1976 roku, które odbędą się w Polsce – dodał Waldemar Wspaniały, były siatkarz i trener reprezentacji Polski, a obecnie Szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Uroczystość zaszczycili także minister sportu i turystyki, Andrzej Biernat, wiceprezes PZPS, Andrzej Lemek oraz wybitne reprezentantki Polski Barbara Hermel-Niemczyk i jej córka, posłanka na Sejm RP Małgorzata Niemczyk.

W trakcie sobotniej imprezy zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej nie zabrakło innych atrakcji związanych z największą siatkarską imprezą na świecie. Odbyły się między innymi warsztaty oraz zabawy taneczne, występy przebranych w narodowe barwy szczudlarzy czy quizy z wiedzy dotyczącej siatkówki. Akcję promocyjną zakończył flash mob, podczas którego kibice zaprezentowali doping dla polskich siatkarzy. Dużym wzięciem cieszyły się specjalnie dedykowane na mistrzostwa piłki siatkarskie.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozpoczną się 31 sierpnia na Stadionie Narodowym a zakończą 21 września 2014 roku. Mecze turnieju rozegrane zostaną w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy i Gdańsku.