SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 27 kwietnia 2017

W czwartkowe popołudnie w stołecznym klubie Volley Bajka dedykowanym siatkówce odbyło się doroczne spotkanie Siatkarskiej Rodziny. To była już 23. edycja tradycyjnych, siatkarskich spotkań pokoleń organizowanych niezmiennie przez Fundację Polska Siatkówka, kierowaną przez Tadeusza Sąsarę, Prezesa Honorowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W czwartkowe popołudnie w stołecznym klubie Volley Bajka dedykowanym siatkówce odbyło się doroczne spotkanie Siatkarskiej Rodziny. To była już 23. edycja tradycyjnych,  siatkarskich spotkań pokoleń organizowanych niezmiennie przez Fundację Polska Siatkówka, kierowaną przez Tadeusza Sąsarę, Prezesa Honorowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Tym razem, ze względu na rehabilitację Prezes Sąsara był nieobecny, w związku z tym role współgospodarzy pełnili Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS, Agnieszka Cyran – Dyrektor Fundacji Polska Siatkówka oraz Juliusz Karski – niezawodny i niezmiennie tryskający energią nestor Polskiej Siatkówk  

– Pragnę Wam wszystkim podziękować za to, że przez wiele lat wychowywaliście i oddawaliście siatkówce setki, ba tysiące wspaniałych zawodniczek i zawodników – zwrócił się do obecnych w Volley Bajce Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS. – Pełniliście, ale też nadal pełnicie w naszej dyscyplinie różne role, ale dzięki Waszej pracy nasza siatkówka ma tak znaczące sukcesy i wspaniałą historię, w której znajdujemy wiele nadzwyczajnych postaci.

 Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspomnienia, opowieści, anegdoty, które mogłyby być inspiracją dla niejednej książki, czy scenariusza filmowego. Z przyjemnością słuchało się opowieści o wielkich meczach sprzed lat, jak i o zdarzeniach zabawnych, które tłumaczą, dlaczego ludzie siatkówki trzymają się razem.

Szczególną atencją cieszył się obecny po raz pierwszy na spotkaniu Siatkarskiej Rodziny, mieszkający w Szwecji trener Ben Krysik, który w latach 60-tych zdobywał z żeńską reprezentacją Polski medale mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpijskich w roku 1968.