SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Piotr Sumara, 17 kwietnia 2016

W niedzielne przedpołudnie z dziennikarzami akredytowanymi na Final Four Ligi Mistrzów spotkali się Aleksandar Boricić – Prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, Paweł Papke – Prezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Zarządu CEV oraz Katarzyna Król – Wiceprezydent Krakowa.

W niedzielne przedpołudnie z dziennikarzami akredytowanymi na Final Four Ligi Mistrzów spotkali się Aleksandar Boricić – Prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, Paweł Papke – Prezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Zarządu CEV oraz Katarzyna Król – Wiceprezydent Krakowa.

Konferencja zbiegła się z małym jubileuszem szefa europejskiej siatkówki – półroczem sprawowania funkcji.  – Bardzo jestem rad, że ten mały jubileusz, sześciu miesięcy kierowania CEV obchodzę w Polsce, w pięknym Krakowie. Dziękuję władzom miasta za gościnność a Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i Asseco Resovii za perfekcyjną organizację turnieju finałowego Ligi Mistrzów – powiedział Aleksandar Boricić.

Bardzo mi miło, że spotykamy się w pięknym Krakowie, w imponującej Tauron Arenie. Kraków, to turystyczna stolica Polski i być tutaj to wielka przyjemność. Pragnę przypomnieć, że nasz kraj jest absolutnym liderem, jako organizator turniejów finałowych Ligi Mistrzów. To piąty Final Four w Polsce. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej pod kierownictwem Pana Boricicia poczyniła wielki postęp w zakresie międzynarodowej kreacji o promocji dyscypliny. Podnosi się poziom sportowy i organizacyjny. Zapewniam, że polska federacja będzie aktywnym uczestnikiem tych przemian. Dziękuję także Asseco Resovii za skuteczne starania o Final Four – powiedział Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Dziękuję za ciepłe słowa o naszym pięknym mieście. Dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i Europejskiej Konfederacji, za to że Final Four Ligi Mistrzów otwiera siatkarski rok w Krakowie. Przypomnę bowiem, że w maju czeka nas memoriał Huberta Wagnera a w lipcu Final Six Ligi Światowej. Siatkówka jest Krakowowi bardzo bliska. Sportowe otwarcie Tauron Areny uświetnił mecz siatkarski właśnie. Celem Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego jest promocja miasta nie tylko poprzez jego piękną historię, bezcenne zabytki, kulturę, ale również poprzez udział w wielkich wydarzeniach sportowych. Życzę dzisiaj wspaniałych wrażeń z Krakowa i wielkich emocji sportowych – powiedziała Katarzyna Król, Wiceprezydent Miasta Krakowa.

W obszernej prezentacji Aleksandar Boricić Prezydent CEV przedstawił najważniejsze zmiany dotyczące europejskiej i światowej siatkówki. Zmianie ulegnie formuła Ligi Mistrzów, która stanie się bardziej elitarna, choć i otwarta poprzez system wielostopniowych eliminacji. Najsilniejsze federacje, w tym polska będą w uprzywilejowanej pozycji. W roku 2019 zmianie ulegnie formuła mistrzostw Europy. Będą w nich uczestniczyć 24 kraje, a turnieje będą się odbywać w dwóch a nawet czterech krajach. CEV wspólnie z Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej zamierza dokonać istotnych zmian w kalendarzu rozgrywek. Wprowadzone zostaną „okienka” na potrzeby rozgrywek międzynarodowych – klubowych i reprezentacyjnych, tak by sezon trwał przez cały niemal rok.

O szczegółach planowanych zmian poinformujemy w odrębnym tekście.