SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Piotr Sumara, 15 kwietnia 2016

W przeddzień turniej finałowego Ligi Mistrzów, który w najbliższą sobotę i niedzielę rozegrany zostanie w krakowskiej Tauron Arenie trenerzy i kapitanowie zespołów uczestniczących w Final Four spotkali się z mediami.

W przeddzień turniej finałowego Ligi Mistrzów, który w najbliższą sobotę i niedzielę rozegrany zostanie w krakowskiej Tauron Arenie trenerzy i kapitanowie zespołów uczestniczących w Final Four spotkali się z mediami.

Gianlorenzo Blengini – trener Cucine Lube Civitanova: Bardzo cieszymy się z udziału z Final Four, który osianęliśmy po trudnych pojedynkach z Halkbankiem Ankara. Chcemy pokazać dobrą siatkówkę, grając w gronie najlepszych czterech zespołów klubowych Europy.

Ivan Milijkovic – kapitan Cucine Lube Civitanova: Również cieszymy się z obecności w Final Four. Nasz klub po raz ostatni w turnieju finałowym grał 14 lat temu. Mieliśmy ostatnio wzloty i upadki. Mam, jednak nadzieję, że drużyna w tym turnieju zaprezentuje się bardzo dobrze.

Radostin Stoytchev – trener Trentino Diatec: To wielki zaszczyt być tutaj. Jutro zagramy przeciw zespołowi włoskiemu, ale postaramy się pokonać rywali prezentując dobrą grę.

Filippo Lanza – kapitan Trentino Diatec: Cieszę się z powodu gry w Polsce, kraju w którym siatkówka jest bardzo lubiana i spodziewam się wielu kibiców na trybunach. To zaszczyt zagrać w takim miejscu. Postaramy się stworzyć fajne widowiska.

Vladimir Alekno – trener Zenita Kazań: Trudno powiedzieć coś oryginalnego. Wiem, że wszyscy będą chcieli zagrać, jak najlepiej i pokazać, jak najlepszą siatkówkę.

Andrey Ashchev – kapitan Zenita Kazań: W pierwszej kolejności dziękuję za perfekcyjną organizację. W zamian postaramy się zaprezentować siatkówkę na światowym poziomie.

Andrzej Kowal – trener Asseco Resovii Rzeszów: Jako gospodarze zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania wobec nas są bardzo duże. To są najlepsze zespoły Europy i każdy może zwyciężyć. Zależy nam, by zagrać na wysokim poziomie sportowym.

Aleh Akhrem – kapitan Asseco Resovii Rzeszów: Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym turnieju. Wierzę, że możemy walczyć z każdym. Dziękuję także naszemu klubowi, jego władzom, że pokazali, iż stać nas na organizację turnieju na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Uczestnikom życzę, by obyło się bez kontuzji a kibicom wspaniałych emocji.

 

Jutro w Tauron Arena Kraków rozegrane zostaną mecze półfinałowe Final Four Ligi Mistrzów, które o 15.30 poprzedzi ceremonia otwarcia turnieju:

16.30: Zenit Kazań – Asseco Resovia Rzeszów

19.30: Trentino Diatec – Cucine Lube Civitanova.

W niedzielę mecze o miejsca na podium:

14.45: o miejsce trzecie

18.00: o miejsce pierwsze

 

Transmisje w Polsat Sport.