SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 1 września 2015

Wielkie święto siatkówki plażowej - Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 – już za nami. Jeszcze nim na szyjach zwycięzców zawisły medale, o podsumowanie zawodów poprosiliśmy Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Wielkie święto siatkówki plażowej - Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 – już za nami. Jeszcze nim na szyjach zwycięzców zawisły medale, o podsumowanie zawodów poprosiliśmy Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

PZPS.pl - Punkt kulminacyjny zawodów już za nami – jak w kilku słowach podsumowałby Pan ten turniej?

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz: – Możemy powiedzieć, że to wspaniały turniej. Cieszymy się z tego, że Olsztyn może go współorganizować. Na pewno jest to wspaniała lekcja i lekcja dobrze odrobiona razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz wszystkimi partnerami, którzy brali udział w przygotowaniu, organizacji i samym wielkim wydarzeniu, które wcześniej było realizowane w Starych Jabłonkach, a po raz pierwszy jest organizowane w Olsztynie.

Olsztyn, jako stolica regionu, który z siatkówką plażową jest związany już od dawna, wydaje się naturalnym miejscem na taką imprezę…

Cieszę się, że w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat przygotowaliśmy wspaniałe tereny turystyczno-sportowo-rekreacyjne tu, nad jeziorem Krzywym. Mają one ogromny potencjał – odbywa się tu bardzo wiele wydarzeń rekreacyjno-sportowych, turystycznych i kulturalnych. Między innymi ten właśnie turniej – jak już wspomniałem , po raz pierwszy w tym miejscu. Jestem przekonany, że nie jest to ostatni raz – myślę, że wspólnie zdaliśmy ten egzamin. Atmosfera, wyniki sportowe, sam poziom sportowy naprawdę są najwyższych lotów. Dopisała pogoda i w rezultacie mamy rzeczywiście, wielkie święto siatkówki plażowej i prawdziwe święto dla wszystkich, który w tym wydarzeniu uczestniczyli.

Podczas konferencji prasowych, na długo przed samym Grand Slamem, Pan oraz pozostali organizatorzy podkreślali jak wielka praca czeka przygotowujących te zawody.

Praca jaką mieliśmy do wykonania była ogromna. Jako Olsztyn i nasza jednostka - Ośrodek Sportu i Rekreacji organizowaliśmy i organizujemy wiele wydarzeń sportowych, natomiast w wydarzeniu o tak wielkiej skali, wydarzeniu o wymiarze ogólnoświatowym uczestniczyliśmy chyba po raz pierwszy, ale doskonale się rozumiemy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, ze wszystkimi którzy mają doświadczenia w organizacji wcześniejszych edycji tej imprezy i efekt jest wspaniały.

Jak sam Pan powiedział – jest Pan przekonany, że to nie ostatni raz. Jakieś przemyślenia, na gorąco, na kolejne odsłony Grand Slamu w Olsztynie?

Na pewno będziemy jeszcze wyciągać wnioski z całości przedsięwzięcia i kolejne turnieje, które mamy nadzieję tutaj organizować i gościć wspaniałych siatkarzy, będą na jeszcze wyższym poziomie. Poprzeczka jest już bardzo, bardzo wysoko.