SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/fot. Piotr Sumara, 1 lipca 2015

Mecze Polska – Stany Zjednoczone zaplanowane na piątek, 3 lipca i sobotę 4, lipca w największej polskiej hali – Tauron Arenie w Krakowie kończą fazę interkontynentalną rozgrywek grupy B.

Mecze Polska – Stany Zjednoczone zaplanowane na piątek, 3 lipca i sobotę, 4 lipca w największej polskiej hali – Tauron Arenie w Krakowie, kończą fazę interkontynentalną rozgrywek grupy B.

Gospodarze, Polacy – aktualni mistrzowie świata zajmują drugą lokatę w tabeli ustępując liderowi, Amerykanom o trzy punkty. Amerykanie to zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Światowej w roku 2014.

W tegorocznej edycji biało-czerwoni w meczach w Stanach Zjednoczonych zostali pokonani dwukrotnie. Zespół Johna Spreawa ma sposób na drużynę Stephana Antigi. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata to właśnie ekipa USA była jedyną, która zdołała pokonać późniejszych mistrzów świata.

Polscy siatkarze są jednak bardzo zdeterminowani, bowiem dwie porażki w piątek i sobotę, przy dwóch zwycięstwach Iranu nad Rosją oznaczać będą, że to właśnie Persowie a nie Polacy polecą na Final Six do Rio de Janeiro. Taka historia miała już miejsce rok temu. Mistrzowie świata chcą jednak walczyć o pełną pulę i do Brazylii polecieć w roli zwycięzców grupy.

Mecze w Tauron Arena w Krakowie zobaczy komplet publiczności, a dla tych którzy nie zdołali nabyć biletów mecze transmitowane będą na wielkim telebimie okalającym halę.

Polscy, spontaniczni i bardzo zaangażowani kibice będą dużym atutem biało-czerwonych, którzy trenują w poszerzonym, szesnastoosobowym składzie. Do drużyny Stephane'a Antigi dołączyli atakujący Dawid Konarski oraz przyjmujący Artur Szalpuk. Ten ostatni był najlepiej punktującym graczem Pierwszych Igrzysk Europejskich, które w niedzielę zakończyły się w Baku. Do dyspozycji wraca również Bartosz Kurek kontuzjowany podczas spotkań w Iranie.

Niezmiennie mecze w Polsce będą miały znakomitą oprawę i zapewne stać będą na bardzo wysokim poziomie.

Początek spotkań Polska - USA o 20.15. Transmisje w Polsat Sport.