SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

25 października 2014

W sobotę w tureckim kurorcie Antalya podczas ostatniego dnia Kongresu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej ogłoszona została oficjalnie decyzja Zarządu CEV o przyznaniu Polsce organizacji męskich mistrzostw Europy w roku 2017.

W sobotę w tureckim kurorcie Antalya podczas ostatniego dnia Kongresu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej ogłoszona została oficjalnie decyzja Zarządu CEV o przyznaniu Polsce organizacji męskich mistrzostw Europy w roku 2017.

Oficjalne złożenie aplikacji przez naszą federację sprawiło, że pozostali kandydaci zrezygnowali z formalnego złożenia swoich wniosków. Tak więc od początku byliśmy jedynym formalnym i faktycznym kandydatem do organizacji mistrzostw. To efekt wieloletniego budowania pozycji PZPS na arenie międzynarodowej i nie ukrywam rezultat zakończonych kilka tygodni temu, fantastycznych, organizacyjnie perfekcyjnych mistrzostw świata. W kategorii organizator jesteśmy obecnie, tak jak i nasi siatkarze – mistrzami świata, i tak jesteśmy postrzegani w siatkarskich strukturach międzynarodowych – mówi Mirosław Przedpełski, Prezes Polskiego Związku Piłki, który uczestniczył w Kongresie  CEV.

To trzecie w historii polskiej siatkówki mistrzostwa Starego Kontynentu, których organizatorem jest PZPS.

Pierwsze, żeńskie odbyły się w roku 2009 i w opinii Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, były to najlepsze w historii kobiece mistrzostwa Starego Kontynentu.

Rok temu po raz pierwszy, wraz z Danią organizowaliśmy męskie mistrzostwa Europy. Za trzy lata przeprowadzimy je zupełnie samodzielnie.

Polska jest wielokrotnie sprawdzonym organizatorem wielkich wydarzeń siatkarskich. Byliśmy faworytem starań o kolejne, o tym jestem przekonany międzynarodowe siatkarskie święto w Polsce. Mamy znakomitą opinię, ale uczynimy wszystko by nasze notowania jeszcze bardziej rosły – mówi Wojciech Czayka – Dyrektor Wykonawczy FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

– Naturalnie największym wydarzeniem w historii polskiej siatkówki były te, które mamy świeżo w pamięci – mistrzostwa świata. Jednak zapewne na decyzję Zarządu CEV niebagatelny wpływ miały fakty – w ostatnich latach regularnie jesteśmy gospodarzami nie tylko mistrzostw Europy. Rok temu, oprócz halowej rywalizacji najlepszych, męskich drużyn z Europy byliśmy organizatorami mistrzostw świata w siatkówce plażowej. We wcześniejszych latach trzykrotnie gościliśmy finały Ligi Światowej i czterokrotnie Ligi Mistrzów. To ogromny kapitał doświadczeń, który jest atutem i zobowiązaniem jednocześnie  – dodaje Maciej Bogusz, Dyrektor Marketingu i PR PZPS. 

Mile wspominać mistrzostwa świata, ale to już wspomnienia. Teraz przed nami kolejne ważne wyzwanie i od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do ME 2017. Sprawiliśmy, że w Polsce odbędzie się kolejne wielkie wydarzenie sportowe. To kolejna szansa na promocję naszego kraju poprzez sport. W Polsce, po sportowym i organizacyjnym sukcesie mistrzostw globu mamy znakomity klimat dla siatkówki. Naszymi atutami, którymi dystansujemy międzynarodową konkurencję są:  wysoki poziom sportowy drużyny narodowej, organizacyjna perfekcja i najlepsi na świecie kibice, dla których warto starać się o kolejne siatkarskie wydarzenia – podsumowuje Mirosław Przedpełski i dodaje: – Złożyliśmy także do FIVB i CEV aplikacje dotyczące organizacji przez Polskę poważnych wydarzeń międzynarodowych w siatkówce kobiecej. Wszystkie one spotkały się z przychylnością europejskiej i światowej centrali. Czekamy na decyzje. To nasze przemyślane działanie zmierzające do jak najszybszego odbudowania pozycji żeńskiej siatkówki w międzynarodowych rankingach. Chcemy organizować kobiece mistrzostwa świata w roku 2022, ale wcześniej nasze siatkarski muszą ogrywać się w dużych, wysokiej rangi turniejach i przed własną publicznością, na przykład mistrzostwach Starego Kontynentu w roku 2019.

 

Międzynarodowe doświadczenia PZPS:

2001 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2002 Finał Ligi Mistrzów

2003 Finał Ligi Mistrzyń

2007 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2008 Finał Ligi Mistrzów

2009 MISTRZOSTWA EUROPY KOBIET

2010 Finał Ligi Mistrzów

2011 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2012 Finał Ligi Mistrzów

2013 MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

2013 MISTRZOSTWA EUROPY MĘŻCZYZN Z DANIĄ

2014 MISTRZOSTWA ŚWIATA POLSKA 2014

 

Polskie sukcesy reprezentacji halowych w XXI wieku:

 

2003 – mistrzostwa Europy kobiet – 1 miejsce

2005 – mistrzostwa Europy kobiet – 1 miejsce

2006 – mistrzostwa świata mężczyzn – 2 miejsce

2009 – mistrzostwa Europy mężczyzn – 1 miejsce

2009 – mistrzostwa Europy kobiet – 3 miejsce

2011 – Liga Światowa – 3 miejsce

2011 – mistrzostwa Europy mężczyzn – 3 miejsce

2011 – Puchar Świata mężczyzn – 2 miejsce

2012 – Liga Światowa – 1 miejsce

2014 – MISTRZOSTWO ŚWIATA MĘŻCZYZN