SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 24 lipca 2014

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zapoznała się ze stanem przygotowań do FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zapoznała się ze stanem przygotowań do FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Stan przygotowań omawiali Bogusław Ulijasz, Wiceminister Sportu i Turystyki, Mirosław Przedpełski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Wojciech Czayka, Dyrektor Wykonawczy Komitetu Operacyjnego FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 oraz przedstawiciele miast – gospodarzy: Michał Olszewski – Wiceprezydent Warszawy, Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. organizacji Imprez Strategicznych, Luiza Staszczak-Gąsiorek – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łodzi i Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Bogusław Ulijasz, Wiceminister Sportu i Turystyki poinformował o wysokości i składowych dotacji przekazanej organizatorowi mistrzostw przez MSiT oraz bieżącej współpracy z PZPS w zakresie działań organizacyjnych.

Przygotowania do mistrzostw przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie skupiam się na przygotowaniach do Ceremonii i Meczu Otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie. To skomplikowane przedsięwzięcie techniczne i logistyczne, dlatego wymaga dużego wysiłku – powiedział Mirosław Przedpełski, Prezes PZPS. – Znakomicie układają się nam relacje z miastami – gospodarzami, które są bardzo zaangażowane w wiele działań promocyjnych.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski poinformował o koniecznych zmianach układzie komunikacyjnym w dniu Ceremonii i Meczu Otwarcia. W przeddzień wspomnianego wydarzenia odbędzie się w ramach Olimpiad Specjalny mecz gwiazd siatkarskich z udziałem znakomitych, byłych siatkarzy: Giby, Vladimira Grbicia, Pawła Papke, Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszki. – Szereg działań promujących mistrzostwa prowadzonych jest i będzie w ramach Beach Volley Warsaw Cup oraz Marcin Możdżonek Cup – dodał przedstawiciel władz stolicy.

Jesteśmy gotowi do mistrzostw – poinformowała Ewelina Kajzerek, Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. organizacji Imprez Strategicznych. – Współpraca z PZPS trwa od czterech lat i oparta jest o dwie umowy, promocyjną i dotacyjną.  W tym czasie zrealizowaliśmy akcja społeczna „Lubię Siatkę”, która skierowana była do dzieci i młodzieży z katowickich szkół. Jej zwieńczeniem był rozegrany 18 czerwca w katowickim Spodku finał (mecz TKKF Czarni Katowice – FC Barcelona – przyp. red.), który obejrzało niemal 10 tysięcy dzieci – podkreśliła przedstawicielka stolicy Górnego Śląska.

Luiza Staszczak- Gąsiorek, Dyrektor Departamentu Spraw Społeczny Urzędu Miejskiego w w Łodzi przypomniała, że Łódź w ramach Trophy Tour promowała mistrzostwa w wymiarze międzynarodowym w ramach Komitetu Politycznego Europejskiej Rady Gmin i Regionów (CEMR) a już od kilkunastu miesięcy miasto jest ozdobione różnymi materiałami informującymi o mistrzostwach. Rada Miasta podjęła decyzję, że w dniu meczu posiadacze biletów na łódzkie spotkania mistrzostw, będą mieli prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. – 26 lipca zapraszam na odnowioną ulicę Piotrkowską, na kolejny etap działań promocyjnych pod hasłem „Łódź serwuje”. Początek o 10.00 i bawimy się aż do 22.00. -  zaprosiła Dyrektor Staszczak-Gąsiorek. Łódzkim Ambasadorem mistrzostw jest Mariusz Wlazły.

Andrzej Kowal, Dyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Sportowej przekonywał, że atutem Krakowa jest nowa, największa w Polsce hala Sportowa Kraków Arena oraz sierpniowa ofensywa siatkarska. – Sierpień będzie stał pod znakiem sportu z mocnym akcentem siatkarskim. Od 16 do 18 sierpnia Memoriał Huberta Wagnera z udziałem Rosji, Bułgarii i Chin. 26 sierpnia początek trzydniowych finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej a potem już mistrzostwa świata z bardzo atrakcyjną grupą D, gdzie zagrają trzy zespoły ze strefy medalowej ostatniej Ligi Światowej z jej zwycięzcą, Stanami Zjednoczonymi a dalej Włochami, rewelacyjnym Iranem, a stawkę uzupełniają Francja, Belgia i Portoryko – dodał Kowal.

Podczas posiedzenia Komisji zaprezentowany został puchar, który 21 września po meczu finałowym trafi do zwycięskiej drużyny.

Ogólne informacje o FIVB MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014

FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 odbędą się w naszym kraju po raz pierwszy w terminie od 30 sierpnia (Ceremonia i Mecz Otwarcia Mistrzostw Świata na Stadionie Narodowym w Warszawie) do 21 września.

Mecze I fazy turnieju od 30 sierpnia do 7 września we Wrocławiu (z udziałem Polski), Katowicach, Gdańsku, Krakowie.

Mecze II fazy do 10 do 14 września w Łodzi (z ew. udziałem Polski), Bydgoszczy, Katowicach i Wrocławiu.

Mecze III fazy od 16 do 18 września w Łodzi (z ew. udziałem Polski) i Katowicach.

Spotkania półfinałowe w Katowicach i o 5 miejsce w Łodzi 20 września.

21 września 2014 roku, mecze o medale w katowickim Spodku.

Pierwsze polskie mistrzostwa świata w siatkówce

24 drużyny

103 mecze

7 miast – gospodarzy

23 dni turniejowe

18 dni meczowych

600 osób w ekipach narodowych

836 000 widzów na trybunach

Ponad 200 godzin transmisji telewizyjnych

Przekaz telewizyjny dotrze do niemal 168 krajów

Polskie doświadczenia

2002 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2002 Finał Ligi Mistrzów

2007 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2008 Finał Ligi Mistrzów

2009 MISTRZOSTWA EUROPY KOBIET

2010 Finał Ligi Mistrzów

2011 FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ

2012 Finał Ligi Mistrzów

2013 MISTRZOSTWA EUROPY MĘŻCZYZN Z DANIĄ

Organizacja:

Komitet Operacyjny – 30 osób

7 Lokalnych Komitetów Operacyjnych

200 osób  z ramienia PZPS  bezpośrednio zaangażowanych w organizację turnieju

50 osób z ramienia FIVB bezpośrednio zaangażowanych w organizację turnieju

700 wolontariuszy

60 samochodów osobowych

24 autokary

800 agentów FOSA w I fazie turnieju, 700 w II fazie, 400 w III fazie, 200 podczas meczów półfinałowych i o medale