SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek/foto: Piotr Sumara, 3 lipca 2014

W gdańskiej Ergo Arenie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca mecze reprezentacji mężczyzn Polski i Iranu w ramach tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. W spotkaniu wzięli udział trenerzy oraz kapitanowie obu drużyn.

W gdańskiej Ergo Arenie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca mecze reprezentacji mężczyzn Polski i Iranu w ramach tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. W spotkaniu wzięli udział trenerzy oraz kapitanowie obu drużyn.

Slobodan Kovač, trener reprezentacji Iranu: – Zawsze się cieszę mogąc przyjechać do Polski, bo tu siatkówka jest sportem numer jeden. Jutro postaramy się zagrać jak najlepiej. Te spotkania nie będą się już dla nas liczyć do kwalifikacji, ale chcemy zagrać na naszym maksymalnym poziomie i, jeśli to możliwe, powtórzyć nasz sukces z Teheranu, a to oznacza, że będziemy musieli zagrać nawet lepiej niż tam.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski – W Iranie ponieśliśmy dwie duże porażki, zostaliśmy zdominowani. Wiedzieliśmy, że Iran może zagrać na takim poziomie, ale liczyłem na lepsze mecze. Teraz mamy więc dwa ważne powody, by wygrać nadchodzące spotkania: pierwszy to kwalifikacja, a drugi to chęć rewanżu. Cieszę się, że gramy w Gdańsku. To wspaniały obiekt i liczę na świetną atmosferę i doping przy pełnej hali.

Mir-Saeid Marouf, kapitan reprezentacji Iranu: – W Teheranie zagraliśmy dwa świetne spotkania przeciwko Polsce, która jest jedną z najsilniejszych drużyn w naszej grupie. Oczekujemy dwóch trudnych spotkań jutro i pojutrze. Wiemy, że trudno tu grać, bo doping dla Polski będzie bardzo silny. Po raz pierwszy w historii zakwalifikowaliśmy się do Final Six i musimy jutro pokazać się z najlepszej strony. Grałem już w Polsce dwa lata temu, podczas Memoriału Huberta Wagnera i wiem, jaka jest tu atmosfera, ale znamy to także z Iranu, gdzie przychodziło nam kibicować 12 tysięcy fanów. Tym razem ta przewaga będzie po stronie Polski. Jeśli wykorzystają swoją silną zagrywkę i blok, to będą to dwa zacięte mecze.

Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski: – Chcemy zagrać dwa dobre spotkania w Polsce, bo tamte dwa nie wyglądały zbyt dobrze dla nas. Cały czas mamy szanse na awans, dlatego od siebie i od zespołu oczekuję lepszej gry. Wszystko jeszcze w naszych rękach i liczę na dwa zwycięstwa. Cieszę się, że udało się wrócić z Iranu już w niedzielę. Od poniedziałku jesteśmy w Gdańsku, co dało nam trochę czasu na regenerację. Na treningach gramy coraz lepiej, jesteśmy przygotowani optymalnie i mam nadzieję na dwa dobre spotkania.

Mecze Polska – Iran w gdańskiej Ergo Arenie w piątek, 4 lipca i sobotę 5 lipca o 20.15.