SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, Anna Słowińska/fot. Piotr Sumara, 24 czerwca 2016

W pierwszym meczy łódzkiego turnieju Ligi Światowej Rosja uległa Francji w trzech setach. Po meczu powiedzieli:

W pierwszym meczy łódzkiego turnieju Ligi Światowej Rosja uległa Francji w trzech setach. Po meczu powiedzieli:

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji): To był dziwny mecz, być może ze względu na zmęczenie. Mimo tego, byliśmy bardzo skoncentrowani na naszej grze i wykorzystaliśmy naszą frustrację w dobry sposób. To ważne, bo w takich sytuacjach bardzo łatwo przegrać. Myślę, że rozegraliśmy dobry mecz a każde zwycięstwo jest dla nas ważne.  Jestem zaskoczony, że wygraliśmy mecz z Rosją w trzech setach. W drugim secie, który początkowo powinniśmy byli łatwo wygrać, a potem przegrać, ale walczyliśmy o każdą szansę i to jest to, o co zawsze proszę swoich zawodników, aby cieszyli się każdą chwilą na boisku, starali się dać z siebie 100%, nawet gdy zawodnik jest przygotowany w 70% czy 60%, musi dać z siebie 100%, i to zrobili moi zawodnicy.

Vladimir Alekno (trener reprezentacji Rosji): Niestety nie wykorzystaliśmy naszych szans, nic dzisiaj nie funkcjonowało w naszej grze. W siatkówce tak jest, że drużyna która popełnia więcej błędów, przegrywa mecz. Dzisiaj my popełniliśmy więcej błędów. Postaramy się poprawić swoją grę przed jutrzejszym meczem.

Benjamin Toniutti (kapitan reprezentacji Francji): Wiedzieliśmy, że Rosjanie to naprawdę silny zespół dyspoujący mocnym serwisem i świetnie grający blokiem. Myślę, że zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze we wszystkich elementach siatkarskich, a przede wszystkim pokazaliśmy wielkie serce do walki. A co najważniejsze, według mnie, to że po długiej podróży z turnieju z Australii udowodniliśmy sobie, że możemy pokonać taki zespół jak rosyjski nawet nie będąc w optymalnej formie fizycznej. Tegoroczna edycja Ligi Światowej do świetne przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Mamy możliwość zmierzenia się z najsilniejszymi zespołami na świecie tuż przed Rio. Wygraliśmy zeszłoroczną edycję Ligi Światowej i w tym roku postaramy się zagrać jak najlepiej, aby obronić tytuł, ale to nie będzie łatwe zadanie. Teraz czekamy na jutrzejszy mecz przeciwko Argentynie, która prezentuje inny styl gry niż Rosjanie. Mimo, iż Argentyńczycy przegrali trzy spotkania na turnieju Ligi Światowej w Rio, zaprezentowali się dobrze i walczyli do końca w każdym spotkaniu, dlatego oczekujemy trudnego meczu.