SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 1 października 2015

W czwartkowe popołudnie Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki spotkał się z kadrą narodową mężczyzn, która w Spale przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

W czwartkowe popołudnie Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki spotkał się z kadrą narodową mężczyzn, która w Spale przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

W spotkaniu wzięli także udział Andrzej Lemek – Wiceprezes, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, Leon Bartman – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale a Mistrzom Świata Seniorów 2014 towarzyszyli Mistrzowie Europy i Mistrzowie Świata Kadetów 2015.

Spotkanie miało uroczysty i podniosły charakter, gdyż pięciu Reprezentantów Polski otrzymało odznaczenia państwowe za Mistrzostwo Świata 2014, których nie mogli odebrać wcześniej ze względów niezależnych od nich.

Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek uhonorowani zostali Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski a Rafał Buszek, Dawid Konarski i Michał Kubiak Złotymi Krzyżami Zasługi.

Minister Adam Korol gratulując odznaczeń za Mistrzostwo Świata 2014 życzył kolejnych sukcesów sportowych i oficjalnych wyróżnień związanych z osiąganymi wynikami.

Michał Kubiak dziękując za odznaczenia podkreślił, że dla sportowca to ważne docenienie wysiłku, który nieodłącznie towarzyszy sportowemu sukcesowi. Zadeklarował także, że wraz z kolegami uczyni wszystko, aby podobne okazje zdarzały się jak najczęściej.

Spotkanie w Ministrem Adamem Korolem było także niepowtarzalną okazją do wspólnej fotografii Mistrzów Świata Seniorów 2014 z Mistrzami Europy i Świata Kadetów 2015.

Tuż po spotkaniu z szefem resortu sportu siatkarze Stephana Antigi rozpoczęli… trening.

 

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy 2015:

Mateusz Bieniek

Rafał Buszek

Fabian Drzyzga 

Piotr Gacek (L)

Karol Kłos

Dawid Konarski

Michał Kubiak (K)

Bartosz Kurek

Grzegorz Łomacz

Mateusz Mika

Marcin Możdżonek 

Piotr Nowakowski

Artur Szalpuk

Paweł Zatorski (L)

 

Trener: Stephane Antiga

II Trener: Philippe Blain

Asystent trenera: Wojciech Janas

Statystycy: Oskar Kaczmarczyk, Robert Kaźmierczak

Lekarz: Jan Sokal

Fizjoterapeuci: Paweł Brandt, Tomasz Pieczko

Kierownik drużyny: Mariusz Szyszko

Menedżer kadry narodowej: Hubert Tomaszewski