SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 29 września 2015

W poniedziałek wieczorem kadra narodowa mężczyzn rozpoczęła w Spale zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech od 9 do 18 października. Do mistrzostw Starego Kontynentu sposobi się czternastka zawodników, która kilka dni temu wróciła z Japonii z Pucharu Świata. Polacy zajęli tam trzecie miejsce.

W poniedziałek wieczorem kadra narodowa mężczyzn rozpoczęła w Spale zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech od 9 do 18 października. Do mistrzostw Starego Kontynentu sposobi się czternastka zawodników, która kilka dni temu wróciła z Japonii z Pucharu Świata. Polacy zajęli tam trzecie miejsce.

Zgrupowanie rozpoczęło się od wspólnej kolacji kadry z Pawłem Papke, Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Włodzimierzem Sadalskim, Dyrektorem Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

Dziękuję, dziękujemy Wam za kapitalny turniej w Japonii. Daliście nam wszystkim wiele emocji i ogromną nadzieję na awans olimpijski, nadzieję która wcale nie zgasła. Graliście naprawdę bardzo dobrze i pokonywaliście znakomite drużyny. Ulegliście w ostatnim meczu z Włochami, ale stawka w Japonii była bardzo wyrównana a Wam nikt nie odmawia, że oddaliście na boisku serce. Wiem, że czujecie rozczarowanie, ale w styczniu przed Wami, kolejna szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów i wiem, że będziecie walczyć, bo walczyć potraficie. Teraz przed Wami kolejne wyzwanie – mistrzostwa Europy. Byłoby niezręcznością by mistrzom świata nie życzyć zdobycia medalu podczas mistrzostw Europy i w realizację tego celu głęboko wierzę – powiedział Paweł Papke.

Równie ciepłe słowa skierował do kadrowiczów Włodzimierz Sadalski. – Wiem z doświadczenia, że ta japońska rana jeszcze boli, ale wierzcie mi ona się zagoi poprzez awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Gracie coraz lepiej, coraz pewniej, zawodowo. Już rok temu podczas mistrzostw świata i w tym roku także pokazaliście, że jesteście zespołem. Zespołem, który pojedzie na turniej olimpijski i wróci z niego z medalem.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski dziękując za życzenia powiedział: – Potrzeba nieco czasu, żebyśmy to wszystko co zdarzyło się w Japonii ułożyli sobie w głowach. Zapewniam jednak, że będziemy zmotywowani. Wiemy jakie czekają nas cele i chcemy wygrywać. Nie chcemy zawieść kibiców i siebie. Każdy z nas da z siebie wszystko – będziemy walczyć.

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale kadra narodowa będzie trenować do piątku włącznie. W niedzielę biało-czerwoni przeniosą się na Słowację i z tym zespołem 5 i 6 października rozegrają spotkania kontrolne. Po nich przeniosą się do Warny, gdzie 9 października rozpoczną mecze grupowe Mistrzostw Europy kolejno z: Belgią (9.10, g.19.30.), Słowenią (10.10. g. 19.30.), Białorusią (11.10. g. 17.00).

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy 2015:

Mateusz Bieniek

Rafał Buszek

Fabian Drzyzga 

Piotr Gacek (L)

Karol Kłos

Dawid Konarski

Michał Kubiak (K)

Bartosz Kurek

Grzegorz Łomacz

Mateusz Mika

Marcin Możdżonek 

Piotr Nowakowski

Artur Szalpuk

Paweł Zatorski (L)


Trener: Stephane Antiga

II Trener: Philippe Blain

Asystent trenera: Wojciech Janas

Statystycy: Oskar Kaczmarczyk, Robert Kaźmierczak

Lekarz: Jan Sokal

Fizjoterapeuci: Paweł Brandt, Tomasz Pieczko

Kierownik drużyny: Mariusz Szyszko

Menedżer kadry narodowej: Hubert Tomaszewski