SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Agata Kołacz/Wiktor Gumiński - sportowefakty.pl/fot. Piotr Sumara, 12 lipca 2015

Reprezentacja Polski dwukrotnie pokonała Austrię w tie breakach w drugiej kolejce Ligi Europejskiej. Mecze rozgrano w Twardogórze przy kompletach publiczności. Biało-czerwoni są niepokonanym zespołem fazy eliminacyjnej, ale mają jako gospodarze zapewniony udział w Final Four, który 13 i 14 sierpnia odbędzie się w Wałbrzychu

Reprezentacja Polski dwukrotnie pokonała Austrię w tie breakach w drugiej kolejce Ligi Europejskiej. Mecze rozgrano w Twardogórze przy kompletach publiczności. Biało-czerwoni są niepokonanym zespołem fazy eliminacyjnej, ale mają jako gospodarze zapewniony udział w Final Four, który 13 i 14 sierpnia odbędzie się w Wałbrzychu.

 

Po meczach w Twardogórze powiedzieli:

Michael Warm, trener Austrii: W sobotę obie drużyny zagrały o wiele lepsze spotkanie, nie było już tylu prostych błędów. Mogliśmy grać bardziej kombinacyjnie, rozgrywający częściej uruchamiał środek. W dwumeczu z Polską zdobyliśmy dwa punkty, co jest bardzo dobrym wynikiem. Trzeba jednak przyznać, że zarówno w piątek, jak i w sobotę, mieliśmy szanse na wygranie spotkania. Dla naszego zespołu gra w Polsce, która z całą pewnością jest siatkarskim centrum Europy, była wspaniałym doświadczeniem. Cieszymy się, że było nam dane w tym uczestniczyć.

Wojciech Włodarczyk, reprezentant Polski: Zagraliśmy dwa bardzo nierówne spotkania, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Wiedziałem, że Austriacy potrafią grać w siatkówkę, bo miałem okazję tam występować, to już poważniejszy rywal niż Duńczycy. W dwumeczu trener sprawdzał różne ustawienia, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z rezultatu. Zmiany są ważne w kontekście Final Four, który odbędzie się w Wałbrzychu. Jesteśmy gospodarzem, ale to wcale nie oznacza, że odpuszczamy.

Grzegorz Pająk, reprezentant Polski: Widać po drużynie, że brakuje nam zgrania. Nic w tym dziwnego, spędziliśmy ze sobą w tym składzie dopiero kilka dni. Musimy na pewno poprawić nasze rozegranie po złym przyjęciu. To nie jest tak, że w meczach z Austriakami zagraliśmy gorzej niż w Danii. Po prostu rywalizowaliśmy z o wiele lepszym przeciwnikiem. Obie drużyny popełniły trochę błędów, ale myślę, że to drugie spotkanie mogło się podobać.

Szczegóły rozgrywek Ligi Europejskiej 2015: http://www.cev.lu/Competition-Area/competition.aspx?ID=814&PID=1401