SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, fot. Adrian Komorowski, 14 października 2021

Przedstawiciele FIVB z wizytą w PZPS

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się spotkanie delegacji Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej z przedstawicielami PZPS.

Po stronie gości udział w spotkaniu wzięli m.in. Dyrektor Generalny FIVB Fabio Azevedo, Prezes Volleyball World Finn Taylor oraz szefowa działu Volleyball Events FIVB Alise Kessler. To pierwsze spotkanie z przedstawicielami FIVB po wyborach nowych władz polskiej siatkówki i w części oficjalnej było wyrazem poparcia międzynarodowych władz siatkarskich dla prezesa Sebastiana Świderskiego i Związku.

- Po pierwsze i przede wszystkim, chciałbym bardzo podziękować Prezesowi Sebastianowi Świderskiemu i jego zespołowi za bardzo produktywne spotkanie w siedzibie PZPS. Polska jest z natury krajem siatkówki, polskie reprezentacje narodowe fantastycznie sobie radzą, przynosząc radość polskim kibicom na całym świecie, natomiast PZPS jest jedną z najlepiej zorganizowanych narodowych federacji i doskonałym sojusznikiem FIVB. Prezes Świderski ma pełne poparcie FIVB dla naszej wspólnej pracy i dla jego celów w przewodzeniu siatkówce w Polsce – tak wizytę w Polsce podsumował dyrektor Fabio Azevedo.

W roboczej części spotkania udział wzięli również przedstawiciele Telewizji Polsat: Marian Kmita Dyrektor ds. sportu i Zastępca Dyrektora ds. Sportu Piotr Pykel, a także Wiceprezes PZPS Artur Popko, Przewodniczący Wydziału ds. Kontaktów Międzynarodowych PZPS Mirosław Przedpełski, Prezes spółki Polska Siatkówka Ewa Grzegorczyk oraz Dyrektor Pionu spraw Międzynarodowych PZPS Wojciech Czayka. Rozmowy dotyczyły rozgrywek międzynarodowych w najbliższych latach.

Satysfakcji z przebiegu wizyty nie krył prezes Sebastian Świderski: - Jestem bardzo zadowolony, że spotkałem się osobiście z przedstawicielami władz FIVB w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Mieliśmy okazję porozmawiać na wiele tematów dotyczących siatkówki, nie tylko reprezentacyjnej. Przedstawiliśmy nasze stanowisko dotyczące organizacji najbliższych imprez organizowanych przez światową federację. Przed nami kolejne rozmowy, w których zapewne wypracujemy wspólną drogę na przyszłość – zakończył Prezes PZPS.

21573c

21573c