SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FIVB.com/Martyna Szydłowska, fot. FIVB, 28 grudnia 2017

Przesłanie Prezydenta Gracy: Patrząc wstecz na rok 2017

Z okazji zbliżającego się końca roku 2017, Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej dr Ary S. Graça F° dokonał podsumowania minionych dwunastu miesięcy.

Ten rok był niezwykle ważny dla Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Po olimpijskim roku 2016, w którym siatkówka i siatkówka plażowa były dwoma najchętniej oglądanymi sportami w olimpijskim programie, my - w FIVB - wiedzieliśmy, że kluczowe dla nas jest kontynuowanie rozwoju naszej dyscypliny na całym świecie w 2017 roku. Chcieliśmy uczynić siatkówkę bardziej dostępną dla wszystkich, nie tylko do grania, ale również do oglądania na żywo.

Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i ogromnemu wysiłkowi, znacznie wzmocniliśmy rewolucjonizowanie prezentacji naszego sportu, przybliżając grę widzom. Teraz wprowadzamy siatkarską Ligę Narodów, jednakowe rozgrywki dla mężczyzn i kobiet, które połączą najlepsze kraje na świecie. To największa zmiana w siatkówce w ciągu ostatnich 20 lat!

Oprócz Ligi Narodów rozgrywany będzie drugorzędny Puchar Pretendentów [Challenger Cup], obejmujący awanse i spadki, gwarantując to, że siatkówka pozostanie najbardziej konkurencyjnym i ciekawym sportem na świecie.

Te dwa formaty rozgrywek są częścią projektu Nucleus, którego celem jest skoncentrowanie inwestycji na kluczowych rynkach na całym świecie. Wierzymy, że te kraje są newralgiczne dla zwiększenia międzynarodowego znaczenia siatkówki, co z kolei pomoże mniejszym siatkarskim nacjom poprzez większe fundusze i możliwość goszczenia turniejów.

Aby być siatkarskim mistrzem, musisz mieć siłę, sprawność i szybkość, a także umiejętność bycia częścią zespołu. Wierzymy, że największe sukcesy są zawsze tworzone przez zespoły indywidualności. W 2017 roku nasi zawodnicy i zawodniczki zarówno z siatkówki halowej, jak i plażowej ponownie zaprezentowali swoje nadzwyczajne umiejętności na boisku. Działali jak monolit, prezentując pracę zespołową i jedność, aby spełnić marzenia o byciu mistrzami.

Na boiskach na całym świecie widzieliśmy fenomenalną sprawność fizyczną, ekscytujące wymiany i niewiarygodne akcje. FIVB Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Wiedniu były szczególnym wydarzeniem, przyciągając ponad 170 tysięcy widzów w dziągu 10 emocjonujących dni meczowych.

Poza boiskiem był to kolejny ważny rok dla FIVB. W październiku świętowaliśmy naszą 70. rocznicę w Paryżu, co dało nam możliwość spojrzenia z dumą wstecz na wszystko, co udało nam się osiągnąć przez ostatnie 70 lat. Była to również okazja, aby z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, z myślą o tym jak daleko możemy jeszcze przesunąć granice innowacji.

Kończąc rok 2017 i wkraczając w 2018 zbliżamy się do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Azja dalej jest ogromną częścią planów FIVB na kilka najbliższych lat, ponieważ chcemy odtworzyć tę cudowną atmosferę jaką widzieliśmy na boiskach do siatkówki i siatkówki plażowej w Londynie w 2012 roku oraz w Rio w 2016.

Chciałbym podziękować Wam wszystkim za zaangażowanie w siatkówkę i siatkówkę plażową w ostatnim roku. Każdy zaangażowany w nasz sport, tworzy ten sukces. Tylko kiedy każdy członek naszej rodziny odgrywa swoją rolę, siatkówka może stać się rodzinnym sportem numer jeden na świecie.

Prezydent FIVB dr Ary S. Graça F°