SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 5 marca 2014

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała o zmianach, które zamierza wprowadzić w rozgrywkach europejskich pucharów w sezonie 2014/2015.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała o zmianach, które zamierza wprowadzić w rozgrywkach europejskich pucharów w sezonie 2014/2015. 

Po konsultacjach z federacjami narodowymi i klubami Zarząd CEV postanowił:

- grupy eliminacyjne Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów będą liczyć po sześć drużyn,

- w fazie grupowej Lidze mistrzyń zagrają 24 kluby,

- w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra 30 klubów,

- Liga Mistrzyń i Liga Mistrzów grać będą przemiennie w każdym tygodniu, co pozwoli na zwiększenie liczby transmisji telewizyjnych i wygospodarowanie dodatkowych terminów dla rozgrywek krajowych i innych pucharów (jedyne odstępstwo od tej reguły związane będzie z prawosławnymi świętami Bożego Narodzenia),

- losowanie fazy play off przesunięte zostało na 19 lutego 2015 roku,

- Final Four Ligi Mistrzów i Mistrzyń odbędzie się w kwietniu 2015 roku,

- w miarę możliwości mecze w trzech europejskich pucharach zostaną zaplanowane w te same dni, tak by ułatwić federacjom krajowym planowanie rozgrywek krajowych,

- federacje krajowe, których łączna liczba klubów w rozgrywkach europejskich pucharów nie przekroczy pięciu mają prawo do zgłoszenia trzech drużyn w Challenge Cup.

Zgodnie z rankingiem za lata 2011 – 2013 Polska ma prawo do zgłoszenia dwóch klubów w Lidze Mistrzyń, trzech w Lidze Mistrzów, dwóch w CEV Cup kobiet, jednego w CEV Cup mężczyzn oraz po jednym w Challenge Cup. Polska korzysta z maksymalnej liczby klubów w europejskich pucharach. Dzika karta w Lidze Mistrzyń lub Mistrzów może być przyznana tylko spośród klubów zgłoszonych do CEV Cup, wówczas klub zgłoszony do Challenge Cup przechodzi do rozgrywek CEV Cup.