SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 18 lipca 2012

20 lipca, godz. 19.00, gościem 12. Ogrodów Muzycznych, organizowanych na Wielkim Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie będzie były trener reprezentacji Polski mężczyzn w piłce siatkowej Waldemar Wspaniały.

Od 2 do 29 lipca trwa w Warszawie 12. Festiwal Ogrody Muzyczne 2012. Jest o impreza, która przy dobrej muzyce daje możliwość kontaktu z ciekawymi przedstawicielami kultury, oraz - jak w najbliższy piątek - także sportu. Festiwal Ogrody Muzyczne to film, opera, balet, koncerty i spotkania, czyli dobra muzyka - na żywo i na ekranie.

Miło poinformować, że w dniu 20 lipca, początek godzina 19.00, gościem 12. Ogrodów Muzycznych będzie wybitna postać polskiej piłki siatkowej  – w przeszłości znakomity zawodnik oraz były trener reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały. Będzie więc okazja do posłuchania o historii naszej dyscypliny,  jej znakomitych osiągnięć w ostatnim czasie, w tym o fantastycznym występie i triumfie zespołu Andrei Anastasiego w finałach Ligi Światowej 2012, a także o zbliżających się XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Gospodarzem wieczoru będzie pan Ryszard Kubiak. Tradycją Ogrodów jest zapraszanie specjalnych gości na 30-40 minutowe rozmowy związane z szeroko pojmowaną kulturą i ważnymi wydarzeniami, także sportowymi. Gośćmi Ogrodów Muzycznych byli między innymi - Andrzej Wajda, Janusz Głowacki, Dorota Idzi.

Początek spotkania z Waldemarem Wspaniałym, piątek, 20 lipca, godzina 19.00 na Dziedzińcu Wielkim  Zamku Królewskiego w Warszawie. Po spotkaniu z Waldemarem Wspaniałym organizatorzy imprezy zapraszają na projekcję produkcji Mythodea-70, której kompozytorem jest Vangelis (wykonawcy: Jessye Norman, Catleen Battle, Vangelis). Koncert został zarejestrowany na Górze Zeusa w Atenach w 2003 roku.

Gościem Honorowym festiwalu jest w tym roku Republika Cypryjska, która dnia 1 lipca 2012 roku obejmuje Prezydencję w Unii Europejskiej. Podczas festiwalu zabrzmi nie tylko muzyka z Cypru, lecz również krajów leżących w strefie basenu śródziemnomorskiego. Stąd tytuł festiwalu “W cieniu Cyprysów”. Podczas festiwalu zabrzmi nie tylko muzyka z Cypru, lecz również krajów leżących w strefie basenu śródziemnomorskiego. Wśród artystów i gości tegorocznego festiwalu znajdą się: Michalis Terlikkas i grupa muzyczna „Mousa”, Elżbieta Chojnacka, Agata Zubel, Maciej Grzybowski, Duo Alterno, Cappella Mediterranea, JE Andreas Zenonos, Manuela Gretkowska, dr Przemysław Kordos, Witold Krasowski, Asteris Koutoulas, Michał Merczyński, Paweł Potoroczyn, Maciej Zakliczyński, Hanna Samson, Michał Machlejd, prof. Zbigniew Mikołejko, Grzegorz Jarzyna, Piotr Kraśko, Bogusław Kaczyński oraz Irena Argiro Tsermegas.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Ogrody Muzyczne, jego Gospodarzem – Zamek Królewski w Warszawie a głównym współorganizatorem – Stołeczna Estrada. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.